Hüseyin Sarıkaya :Tıp Fakültesi ile Aksarayda Yeni Bir Dönem Başlayacaktır

Hüseyin Sarıkaya :Tıp Fakültesi ile Aksarayda Yeni Bir Dönem Başlayacaktır

Ak Parti Aksaray Milletvekili Aday Adayı Dr. Hüseyin Sarıkaya Aksaray^da Tıp Fakültesinin kurulması ile ilgili açıklamalarda bulundu. Sarıkaya yaptığı açıklamada şunları belirtti:

Ak Parti Aksaray Milletvekili Aday Adayı Dr. Hüseyin Sarıkaya Aksaray^da Tıp Fakültesinin kurulması ile ilgili açıklamalarda bulundu. Sarıkaya yaptığı açıklamada şunları belirtti:


Aksaray ilimizde Hacettepe Üniversitesi bünyesinde Aksaray Tıp Fakültesi açılacağını hepimiz bilmekteyiz. 2

8 yılında bunun müjdesi verilmiş, Nevşehir yolu üzerinde Genç Osman köyünde 7

dönümlük arazi üzerine açılacak tıp fakültesi için bir adım atılmıştır. Jeopolitik konumu ve çevre illeri birbirine bağlayan karayolları üzerinde olması nedeniyle ilimizde tıp fakültesi açılması çok önemlidir.


Aksaray ve yakın çevresinin sağlık alanında ileri düzeyde tedavi olanaklarına sahip, ortaya çıkması muhtemel sağlık sorunlarına güçlü akademik destek sağlayacak, bilimsel araştırmalarla desteklenen, yüksek standartlarda tıp eğitiminin verildiği, ileri teknoloji ile donatılmış bir tıp fakültesi Aksarayımız için tarihi bir fırsattır.


Bilimin ilerlemesine yardım edecek imkanlar yaratan, ülkemiz ve bölgemiz sağlığına en yi şekilde hizmet etmek için, her geçen gün büyük bir hızla ilerleyen gelişmeleri ve tıp bilimindeki evrensel nitelikleri yakalama imkanı doğmuştur. Zaman geçirilmeden hızlandırma çalışmaları yapılmalıdır. Her türlü teknolojik donanıma ve cihaza sahip fakültemizin bir an önce açılması ile ilimizden çevre illere hasta sevkleri olmayacak, hayati önem taşıyan hastalıkların tedavisinde zaman kaybı önlenecektir. Aksaray Üniversitesinin diğer fakülteleri ile beraber ilimiz adeta bir öğrenci şehri haline gelecek, sosyal ve ekonomik gelişmeler kendiliğinden hızlanacaktır.


 


Cumhuriyet tarihi boyunca sağlıkta bir takım politikalar uygulanmış, sırasıyla ülkemiz 1923’de Refik Saydam, 1946’da Behçet Uz ve 1963’de Sağlık hizmetlerinde sosyalizasyon süreçlerini yaşamıştır. Her biri kendi döneminde reformlara imza atmış saygın insanlar sayesinde sağlık politikaları oluşturulmuştur. Ve 2

3’de ‘Sağlıkta Dönüşüm Programı’ ile sağlıkta son halka Ak Parti ile yeni bir boyut kazanmıştır. Ülkemiz Sağlık alanında adını dünya ülkeleri arasına yazdırmıştır. Ülkemizde kaliteli, kolay erişilebilen, tüm vatandaşların genel sağlık sigortası kapsamına alındığı, sağlık kuruluşlarının tek çatı altında toplandığı, aile hekimliğinin uygulamaya geçirildiği, özel sektör alanında sağlık yatırımlarının teşvik edildiği, koruyucu ve temel sağlık hizmetlerinin ön plana çıkarıldığı güzel bir dönem başlamıştır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.