HAVA ALANI MESELESİ NE OLDU


ff>  ff> ff>    
ff>    Sevgili Aksaray medyacılar yeni bir yazıyla yeni bir tartışmayla merhaba.Aksaray medya com olarak bundan üç ay önce Aksaray Üniversitesi Tıp Fakültesi yapılması için "Bir tuğlada sen koy" kampanyası başlatmıştık.Kampanyamız sonunda Aksaray Gönüllüler Platformu oluşturduk yakın bir takipçisi olarak çalışmalar devam ediyor.

ff>    Geçtiğimiz günlerde Ak Parti İl Kongresinde Aksaray Milletvekili Sn Alirıza Alaboyun Aksaray'a hava alanı kurulması için çalışmaların başlayacağını Aksaray Niğde Kırşehir bölgesine en yakın bir yere havaalanı kurulması gerektiğini söyledi.Biz Aksaray medya com olarak bu sözünde takipçisi olduk.

ff>   Niğde Ak Parti Milletvekilleri Alpaslan KAVAKLIOĞLU veff>Ömer SELVİff> Niğde'nin de bir havaalanı ihtiyacı olduğunu belirtiler

ff>15 Yıl Önce Temeli Atılan Bor Havalının tamamlanması isteniyor. Niğde’nin Bor İlçesinde 1996 Yılında Temeli Atılan Havaalanının Tamamlanarak Hizmet Açılması İstendi.
Niğde’nin Bor ilçesinde 1996 yılında temeli atılan havaalanının tamamlanarak hizmet açılması istendi̷
;.Tansu Çiller’in Başbakanlığı döneminde, ‘Her ile Bir Havaalanı’ sloganıyla temeli atılan havaalanında bugüne kadar 3 bin metrelik pistin yüzde 33′ü tamamlanabildi. Niğde halkı, havaalanının bitirilerek ulaşıma açılmasını istiyor.

ff> Aksaray'a ise aynı tarihlerde Havaalanı inşaatı yapılmış etrafı çitlerle çevrilmiş Aprot yapılmış bitmesi için ödeneğin gelmesi bekleniyordu.Zamanın Valisi tarafından çitler söktürülerek Organize sanayi Bölgesine etrafına döşenmişti.

ff>  Ben sayın milletvekillerine soruyorum demek ki Aksaray'a havaalanı lazım değil.Oraya kaç trilyon harcandı da şimdi o bölgede hayvanların barınağı oldu.O trilyonların  toprağa gömüldüğü araziye mi hava alanı yapmayı düşünüyorsunuz yoksa yeni bir yer mi tahsis edilecek.

ff>  Zamanın milletvekillerinden Sayın Mahmut Özürk'e iktidar partisindeyken   bir soru yöneltmiştim  "Aksaray Havaalanı ne aman yapılacak.Anap döneminin yarım bıraktığı  cevap aynen şu "Aksaray'a Havaalanı yapılsa sen mi uçağa binecen...."Sayın Mahmut Öztürk ben binmeyeceğim ama Aksaray'ın gurbetçisi binecek Aksaray'a yatırım yapacak olan işadamı binecek Aksaraylı binecek....

ff>   Evet Sevgili Aksaraylılar bakın 1991 den bu yana hergün kaç uçak Aksaray semasında...T.B.M.M tutanaklarına bakılsın Aksaray'a hava alanı yapılması çok zor.Ben istemem mi sanıyorsunuz  Aksaray ve Aksaraylı hizmetlerin en iyisine en güzeline layıktır ama birlik beraberlik olduktan sonra.

ff>  Ak Parti Aksaray Milletvekilleri basın toplantınlarında yapılacakları anlatıyorlar biz bunları not ediyoruz.Aksaray medya com olarak bu işi takip edince Aksaray'da bizden suçlusu yok.

ff>   1987 yılında Aksaray Ihlara Festivalinde tarım uçağı gelmişti ve Aksaraylıları gezdrmişti para karşılığı  Gazeteci Ahmet Erbaş abim Aksaray Ekspres Gazetesini çıkartırken uçakan Aksaray'a nasıl baktıklarını yazmıştı hatırlarsanız çok eski değil bunlar daha yeni sayılır !...

ff> Hadi hayırlısı   Aksaray  Havaalanına gidiyoruz

ff>
ff>Sevgi ve esen kalın 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum