Hastane Taşeron Firma Üzerinden Eleman Alamayacak

Hastane Taşeron Firma Üzerinden Eleman Alamayacak

Aksaray Devlet Hastanesi “Taşeron Firma Üzerinden Eleman Alamayacak”

Aksaray Devlet Hastanesi başta olmak üzere; ilimizde bulunan bütün hastaneler hizmet alımı şeklinde taşeron firma üzerinden eleman alımı yapıp, çalıştıramayacaklar.


Sağlık Bakanlığı hastanelerin poliklinik, yatak, mali yapıları verilen sağlık hizmetlerini ve çalıştırılabilecekleri eleman sayısını standartlara bağlayan ve tasarruf tedbirlerini içeren bir genelge yayınladı.
Yetkililer; bundan böyle taşeron firma üzerinden Aksaray Devlet Hastanesi başta olmak üzere Ş.Vehbi Ekecik Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi, Mustafa Yazıcı Göğüs Hastalıkları Hastanesi, Aksaray Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinin; 2
11 yılında kesinlikle eleman alımı yapamayacağını ifade ederek, Sağlık Bakanlığının ilgili genelgesini ve tasarruf tedbirlerini gerekçe gösterdiler.


Bilindiği üzeri, hastaneler temizlik firması, yazılım firması, yemekhane ile tamir ve bakım hizmetlerini taşeron firma üzerinden yaptırmakta, taşeron firmalar üzerinden eleman alımları ile hizmet yürütülmekteydi.Taşeron firma üzerinden Aksaray Devlet Hastanesin de çalışmak için iş müracaat yapan işsizlere tasarruf tedbirleri ve standartlar genelgesi kötü haber olurken, yetkililer 2
11 yılı içerisinde eleman alımı yapılmayacağını kesin bir dille ifade ettiler.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.