Hasandağı Yöresinden Yıldız a Destek

Hasandağı Yöresinden Yıldız a Destek

Aksaray Veteriner Hekimleri Odası Başkanı ve Ak Parti Milletvekili aday adayı Önder Yıldız çalışmalarını yoğun bir tempoda sürdürüyor.

Aksaray Veteriner Hekimleri Odası Başkanı ve Ak Parti Milletvekili aday adayı Önder Yıldız çalışmalarını yoğun bir tempoda sürdürüyor. Yıldız gündüz şehir merkezinde sürdürdüğü turlarına gece beldelerde devam ediyor.


Aksaray’da hızlı başlayan seçim sürecinin en aktif aday adaylarından Önder Yıldız belde ziyaretlerini aralıksız sürdürüyor. Salı Akşamı Hasandağı yöresini programına alan Yıldız, Gözlüküyu, Akçakent ve Karacaören’de vatandaşlarla biraraya geldi. Beraberinde Akçakent Ak Parti belde başkanı ile Akçakent Belediye Başkanı Mustafa Elçi ile yöre halkının sorunlarını dinleyen Yıldız, Tüm Aksaray’da olduğu gibi yörenin sorunlarını çok iyi bildiğini ve bölgenin acil önlm planıyla gelişimine öncelik verilmesi gerektiğini belirtti.


Yöre halkının, uzun süredir bölgeden Milletvekili çıkmadığı için yöreye hizmet gelmediği ve Diğer adayların ve vekilllerin sadece seçim dönemlerinde kendilerini ziyaret ettiği ve seçimden sonra bir daha bölgeye uğramadığı konusundaki şikayetleri üzerine Yıldız, ̶
; Mevcut ve geçmiş dönem vekillerimizde bu memlekete hizmet vermeye çalışan insanlar. Bu memlekete hizmet eden herkese teşekkür ediyorum. Gittiğimiz her yörede hizmet konusunda eksikliklerden daha çok ilgisizlikten şikayet alıyoruz. Belki bu konuda daha hassas davranılabilirdi ama bu temsilcilerimizin hizmetlerini yok saymak anlamına gelmemeli” şeklinde konuştu.


Önder Yıldız’la birlikte beldeleri ziyaret eden Akçakent Belediye Başkanı Mustafa Elçi ise ̶
;Bu yöre belkide Aksaray’ın gelişim anlamında en geride kalmış yöresi. Bu yörenin kalkına bilmesi için öncelikli olarak eğitim ve göç sorununu çözmemis gerekiyor. Hasandağı bölgesinin arazi şartları nedeniyle bir çok insan belde dışında ekmeğini kazanmaya çalışıyor. İstihdam sağlayacak yatırımların bu bölgeye çekilebilmesi için yetişmiş insanlara ve bürokratlara ihtiyacımız var. Bu bağlamda bu yörenin yetiştirdiği insanlardan birisi olan Önder beyi ve diğer adayları desteklememiz ve sahiplenmemiz gerekiyor” şeklinde konuştu.


 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.