HAS PARTİ İl Divan Toplantısı Yapıldı.

HAS PARTİ İl Divan Toplantısı Yapıldı.

Has Parti İl Divan toplantısı yapıldı.Toplantıda bir konuşma yapan HAS Parti Aksaray İl Başkanı Nurettin Aktan “Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin ERBAKAN’ın vefat haberini almış bulunuyoruz. Kendisine Allah’tan rahmet,

Has Parti İl Divan toplantısı yapıldı.Toplantıda bir konuşma yapan HAS Parti Aksaray İl Başkanı Nurettin Aktan ̶
;Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin ERBAKAN’ın vefat haberini almış bulunuyoruz. Kendisine Allah’tan rahmet,  Bütün milli görüş camiasına ve aziz milletimize başsağlığı diliyoruz.

Hayvancılık ve Tarım

Aksaray’ın %6
’ı hayvancılık ve tarımla uğraşmaktadır, geçinmektedir. Et fiyatlarında, süt fiyatlarında düşüşler var. Zarar eden yine çiftçimiz. Et fiyatlarının yükselmesi sonrasında et kesim fiyatının düşmesi ve süt fiyatının düşmesi de maliyet yükseldiği için çiftçimizi zarara uğratıyor. Ak Parti ölümü gösterip, hastalığa razı ediyor. Bir şeyi bitiriyor, ondan sonra canlandırmaya çalışıyor.

Teşvikler veriliyor ama bu teşviklerden kim istifade ediyor. Hangi köylümüz gidip de neyi ipotek edipte bu teşviklerden faydalanmış. Yine zengin, yine parası mülkü olan istifade ediyor. 

Kentsel Dönüşüm nedir diye soracak olursanız?

Ulucamii’nin önüne Vakıflar Müdürlüğü öncülüğü ile yapılan çevre düzenlemesini sayın Belediye Başkanımız Kentsel Dönüşüm olarak ilan etti. Kentsel Dönüşümün ne olduğunu bizim belediye başkan adayı olduğumuz zaman açıklamıştık. Kentsel dönüşüm uygulaması çarpık yapılaşmanın önüne geçmektir. Eski planı yani gecekondu alanlarını, belediyenin hizmet etmekte zorlandığı, değerini kaybetmiş, insanların hayatlarını zorlaştırdığı, çarpık ucubelerle dolu alanların yeni şehir olacak şekilde planlanmasıdır.

TOKİ aylık gelir limiti

Dar gelirli vatandaşlarımız için TOKİ işbirliği ile 16
konut yapılması için 3.


müracaat olduğu belirtilmektedir. Dar gelirli vatandaşlarımız için söyleniyor ama müracaat şartlarında aylık gelir üst limiti 2.6

,

-TL konuluyor. Açlık ve yoksulluk sınırı altında yaşayan vatandaşlarımız bundan nasıl faydalanacak. Gerçek dar gelirli vatandaşlarımızın yararlanabilmesi için limit resmi olarak açıklanan bedellerin ölçü olarak alınması gerekir. TOKİ kazanacağı karı hesap ediyor. Şayet yapılacak iş gecekondu sahibine konut kazandırmaksa, önce belediye tarafından gecekondu sayısı tespit edilir. Planlı programlı bir şekilde yapılması için hazırlıklar tamamlanır. Önce konutlar yapılarak tespit edilen gecekondu sahiplerinin taşınması sağlanır. Arkasından da İmara aykırı yapılan gecekondular da yıkılarak, şehir bozuk yapılaşmadan kurtarılır.  Dolayısıyla bir sorunu bütünü ile çözmek gerekir. Yapılan hizmet aynı zamanda imarsal sorunları çözmüyorsa, niçin yapılıyor? Hele seçime az bir zaman kala akla birçok soru işareti getiriyor.

İsraf

Aksaray’da israf edilen, heba edilen o kadar para var ki, Uluırmak deresine atılan beton parası ile TOKİ’nin yapacağı konutlardan 16
dar gelirli vatandaşımız için konut yapabilir, çatısı akan, ders çalışırken üşüyen çocuklara, aileler bu konutlara taşınabilirdi. Aksaray’da kadın sığınma evi yok,  belediye başkanı kendisine lüks konut yapıyor. Hizmet edecek insana mum ışığı da küçük bir odada yeter. Hizmet, kafa ve gönül işidir.

Demiryolu

AGİAD’ın Demiryolu için Ankara’da görüşmesi olmuş. Biz Aksaray için bir yerlere gidenlere teşekkür ederiz. Ama bu seçim arifesinde, 2

4 yılında Bakanların söz verdiği, halde yapılmadığı halde, bir milletvekili ile AGİAD’ın gidip Aksaray’a demiryolu istemesi ne kadar acı bir durum. Şayet bu seçim arefesinde bu konu gündeme getirilecekse Bütün sivil toplum kuruluşlarıyla, bütün siyasi parti temsilcileri ve Aksaray’ın diğer temel dinamikleriyle birlikte gidilse daha etkili olmaz mıydı?  Kimin ne yapmaya çalıştığını anlayamıyorum. Bu Aksaray’ın halkını kandırmaktan bir şey değil. Artık hemşerilerimizi enayi zannetmesinler. Aksaray halkını sahipsiz zannetmesinler. Bugün Halkın Sesi Partisi Has Parti var. Bir daha Aksaraylının oyunu alayım diye programda ve projesi olmadan bir şeyleri söylemek ne Bakana yakışır, ne Genel Müdür’e, ne Parti temsilcisine ne de alet olanlara yakışır. Siyaset samimiyet, kararlılık ve ciddiyet gerektirir.

Turizm ve Tanıtım

Aksaray’da turizm noktasında geriye gidiyor, gelen turist sayısında azalma görülmektedir diye, gazetelerde haberler yapılmaktadır.  Yanlış hatırlamıyorsam, Aksaray’da artık sanayi gelişiyor, turizm o kadar önemli değil, geri plana atalım diye Aksaray’ın kalkınma planı hazırlanıyor. Aksaray’ın turizm potansiyeli çok fazla. Bize düşen bunları Türkiye’ye ve Dünya’ya tanıtarak turistin gelmesini sağlamaktır.  Hala Ihlara Vadisini tanıtamadık.  Hala Nevşehir’in biliniyor. Biz Nevşehir’in Aksaray’da tabelalarda tanıtımı yapılıp, Aksaray’ın Kapadokya kapısı olduğunun tanıtımı yapılmazsa suçlu kimdir diye düşünmek gerekir.dedi.


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.