HAS PARTİ ET ÜRETİCİLERİNİ DESTEKLİYOR

HAS PARTİ ET ÜRETİCİLERİNİ DESTEKLİYOR

Aksaray Et Üreticilerinin yaptığı basın açıklamasını Has Parti Aksaray İl Başkanı Nurettin AKTAN ve Parti yöneticileri ortak bir bildiri ile desteklediklerini belirttiler.

Aksaray Et Üreticilerinin yaptığı basın açıklamasını Has Parti Aksaray İl Başkanı Nurettin AKTAN ve Parti yöneticileri ortak bir bildiri ile desteklediklerini belirttiler.
Has Parti Aksaray İl Yönetim toplantısında konuyu ele alan parti yönetimi İthal Karkas etinin yerli üreticiyi diğer ürünlerde olduğu gibi zorda bıraktığını ve aynı zamanda Türkiye gibi tarımsal kaynakların sınırsız olan bir ülkenin tarım ve hayvancılık gibi değerlerini sekteye uğrattığı konusunda fikir birliğine vardılar.
İl Başkanı Nurettin AKTAN;
“Aslında gerçekten et fiyatları yüksek ama bunun çözümü ithal ette değil kendi et üreticimizin ve hayvancılıkla uğraşan çiftçilerimizin maliyetlerini düşürmekten geçmektedir. Ama ne yazık ki mevcut hükümet ve muhalefet partilerinin, köylüyü ithal ürünlerle ve kotalarla yok olma tehlikesi ile karşı karşıya getirmekten başka bir çalışması olmadı. Eğer gerçekten faydalı olmak istiyorsa köylüsüne ağır vergileri ve kullandığı yemden mazota kadar olan hammaddelerin fiyatlarını düşürerek hem piyasayı canlandırabilir hem de pahalı olan ürünlerin ucuzlamasına katkı sağlamış olur.”
Aynı zamanda hayvancılığın gelişmesi için verilen teşviklerden nerdeyse hiçbir köylü karşılayamayacağı şartlardan dolayı faydalanamamakta, yine parası olan zengin kitle, hatta hayvancılığı bilmeyen kitle istifade etmektedir.
"Tarım bakanı kurban bayramına 1 ay kala üç defa görüş bildiriyor. Türkiye ye yetecek kadar hayvanımız vardır, hayvan ithal etmemize gerek yoktur diyor. Arkasından hayvan ithaline karar verilmiştir diyor. Hemen arkasından kurban bayramında kurbanlıklar pahalı sakın birinci günü almayın 2. ve 3. günü alın. Hemen arkasından yine açıklama yaparak, diyor ki elinde hayvanı olanlar sakın elimizde hayvanımız kaldı diye üzülmeyin biz istediğimiz zaman et balık kurumu olarak hayvanlarınızı alacağız diyor. Her iki tarafa da verdiği mesajlar yanlıştır. Yakın bir zamanda Aksaray, Yozgat, Kırşehir gibi orta ana doluda her köyde mandıracılık yapılırdı. Şuan yanlış politikalar yüzünden bunlar kapandı. Şimdi yurt dışından et getiriliyor." Dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.