HALKIN SESİ PARTİSİ BASIN TOPLANTISI

HALKIN SESİ PARTİSİ BASIN TOPLANTISI

HAS PARTİ Aksaray il yönetimi olarak parti il başkanlığı binasında basın toplantısı gerçekleştirdi.

Sayın Basın Mensupları değerli arkadaşlar sözlerime hepinize teşekkür ederek başlamak istiyorum.
Bugün Aksaray il yönetimi olarak sizinle parti il başkanlığı binamızda ilk buluşmamızı gerçekleştiriyoruz. Önümüzde seçime az bir süre ve yapılacak çok iş var. Çok şükür toplumda ciddi bir ilginin, teveccühün olduğunu biliyoruz. Ancak bu ilgiyi, teveccühü köpürtecek, kabartacak ve bunları önümüzdeki seçimde siyaseten sonuca çevirmek için çalışmalarımıza hızla başladık. Bu heyecanı, bu coşkuyu yönetimdeki arkadaşlarımızla beraber yaşıyoruz. Genel Başkandan en ücra köşedeki üye arkadaşımıza kadar herkes büyük bir heyecanla işine sarıldı ve coşkuyla bu çalışmaları, bu faaliyetlerimizi sürdürüyor. Bunu yaparken de evet bu Partide en çok hoşumuza giden, en çok hepimizi memnun eden husus; Türkiye siyasetinde bir ilki gerçekleştiriyor olmamızdır. O da burada yeni bir terkibi, yeni bir sentezi oluşturmaya gayret ediyoruz. Farklı geçmişleri, farklı bireysel tecrübeleri olan arkadaşlarımız hem Genel Merkezde, hem de Anadolu’nun dört bir tarafında bir araya geldiler, ortak bir sözün etrafında birleştik, adaleti, vicdanı, insanlığı harekete geçirecek olan bir siyasi çıkışı sürdürmeye gayret ettik. HAS Partinin siyasetinden kısaca bahsedecek olursak;

Biz siyaseti yeniden formatlıyoruz bunu da inanarak söylüyoruz ve göreceksiniz ki çok kısa bir süre içerisinde Türkiye bu söylediğimiz şekilde bir siyasal mekanizmanın içerisine doğru gidecektir. HAS Partinin kapıları kadınlara, gençlere, erkeklere herkese, yaşlılara açıktır. Onun için de şu dört temel özelliğimizi vurgulayarak bütün insanları HAS Partiye çağırıyoruz:
Birincisi; biz yerli ve Türkiyeci bir partiyiz. Yani dünyadaki bütün gelişmeleri biliriz, ama asla Anadolu toprakları üzerine ayağı basmayan bu ülkede millete yaslanmayan hiçbir çözümü çözüm olarak kabul etmeyiz.
İki; Biz sömürüye karşıyız, anti-emperyalistiz. Bu ülkenin üzerinde birtakım sömürü düzenekleri kurmak isteyen yerli ve küresel kurum ve kuruluşların Türkiye üzerindeki baskılarına itibar etmez, bunu esas almayız.
Üçüncüsü; Biz özgürlük ve adalet ve refahın bütün topluma yayılmasından yanayız.
Dördüncüsü; Biz maneviyatçıyız. Adalet üzerinde, hakkaniyet üzerinde, vicdan üzerinde siyaset yaparız. Ve biliriz ki her hareketimizden hesaba çekileceğiz ve her yaptığımızın bir karşılığı vardır. Bunu yaparken bir müddet sonra hesaba çekileceğimizi bilerek adımlarımızı atarız.
Böyle davranan, böyle düşünen, bu şekilde gören bütün arkadaşlarımıza, bütün toplum kesimlerini birlikte siyaset yapmak için Partimize davet ediyoruz.

1-Kış Şartları kendisini hissettirmeye başlamışken hala yazdan kalma yapılmayı bekleyen birçok bozuk yol bulunmaktadır. Dolayısıyla belediye asfalt yama ekibi görevini eksik yapmaktadır. Herkesin bindiği arabalar milli servettir. Dolayısıyla bozuk yolarda arızalanan arabaların sahiplerinin sesini duyurmak istiyorum. Belediyeyi sorumluluk bilincine davet ediyorum. Aynı zamanda da Belediyemiz kışa ne kadar hazır merak ediyoruz.

2-Yakın zamanda Aksaray’ımıza teşrif eden Ulaştırma Bakanımız Sn Binali Yıldırım
Tekrar demiryolu sözü verdi. İyi güzelde 2

4 yılında oy verin demiryolu gelecek demişti. 7 yıl geçti. Hala gelmedi, ortada projede yok, şayet varsa kamuoyu ile paylaşsınlar. Sadece sözle geliyor. Biz Sn Bakanımızdan; 2

4 yılında verdiği sözü yerine getirip. Ben sözümü yerine getirdim. Şimdi de size hızlı tren sözünü veriyorum. Demesini beklerdik. Hemşerilerimiz Ulukışla’dan 7
km treni getiremeyen hızlı terimi getirecek demektedir.
Sonuç olarak; Sn bakanımızın seçime yakın bu gelişi öyle anlaşılıyor ki; Demiryolu geleceğinin müjdesini vermek değil, umut aşılayarak oy avcılığı yapmaktır. Çünkü Bakanlık temennilerle sözlerle yapılmamaktadır. Bakanlık; planlarla, projelerle, programlarla, alınan kararlarla, yapılacak işlerin başlangıç ve bitiş tarihleri belirlenerek onaylanarak yapılmaktadır.

3- Yine kamuoyunun bir hassasiyetini paylaşmak istiyorum. Şehrimizde bütün sorunlar çözümlenmiş, hiçbir problem kalmamış gibi Sn başkanının belediye konağı yapması son derece üzüntü vericidir. Bizim bunu söylemekte ki amacımız ve tavsiyemiz şudur. Bundan sonra Sn Başkanımız geniş kitlelerle istişarelere önem verirse yapılacak en doğru proje ortaya konur.

HALKIN SESİ PARTİSİ OLARAK BİZ; HER ZAMAN SORUMLU SİYASETÇİ ANLAYIŞI İLE HAREKET ETMEYE DEVAM EDECEĞİMİZİ KAMUOYUNUN BİLMESİNİ İSTİYOR HERKESE SAYGILAR SUNUYORUM.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.