Güzelyurt'ta iş sahibi yapan kurs!

Güzelyurt'ta iş sahibi yapan kurs!

Girişimcilik ruhunu geliştirmek ve girişimciliği özendirmek amacıyla düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini tamamlayan 30 kursiyere Sertifikaları törenle takdim edildi.

Aksaray'ın Güzelyurt ilçesinde düzenlenen sertifika törenine Güzelyurt Kaymakamı Mustafa Duruk, Güzelyurt Belediye Başkanı Ünal Demircioğlu, Aksaray Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök, , KOSGEB Aksaray Hizmet Merkezi Müdürü Hakan Koçak, TOBB Aksaray Genç Girişimciler Kurulu Başkanı ve Ağaçören İl Genel Meclis Üyesi  Ercan Yeşilöz, Güzelyurt İl Genel Meclis Üyeleri Hakan Eren, Fahrettin Akyamaç . ATSO Meclis Üyesi Murat Dursun ve kursiyerler yoğun bir şekilde katıldı.

Güzelyurt Kaymakamı Mustafa Duruk, "Kursun sonuç odaklı olması gerektiğine dikkat çekerek "Girişimcilik eğitiminin amacı, girişimcilik eğitimlerini yaygınlaştırmak, kendi işinin başına geçmek isteyen girişimci adaylarını iş kurma konusunda motive ederek başarılı işletme kurabilmek için gerekli olan iş planı kavramı hakkında bilgilendirmektir. Sizler gerekli eğitimi aldınız. Bundan sonraki süreçte direk KOSGEB ile irtibatta olmanız gerekiyor. Burada  20 den 70' e girişimcilerimiz var.  Bu da bizim ilçemizin hevesli ve istekli olduğunu gösteriyor.  Zaten Güzelyurt'un turizm bölgesi olmasından kaynaklanan ayrı bir hareketliliği de var. İnşallah arkadaşlarımızda bunu burada bırakmaz ne gerekiyorsa birlik ve beraberlik içerisinde yaparız diye düşünüyorum. Buradan emeği geçen katkısı olan herkese özelliklede Aksaray Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök'e çok teşekkür ederim" diye konuştu.

Güzelyurt Belediye Başkanı Ünal Demircioğlu da " Uygulamalı Girişimcilik Kursu sertifikasını aldınız.  Biz belediye olarak pek fazla katkımız olmamasına rağmen üzerimize ne düşüyorsa yapmaya çalıştık ama bundan sonra hem Güzelyurt için hem siz girişimcilerimiz için en iyisi olsun noktasında elimizden ne geliyorsa yapacağız.  Bu guruptan çok önemli girişimciler çıkacağına inanıyorum. Özellikle hanım kardeşlerimizin çok daha farklı noktalarda hizmetleri olacağına inanıyorum. Emeği geçen herkesi kutluyorum" şeklinde konuştu.

Aksaray Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök ise " Bu eğitimin sonunda geri kalan iş size ve KOSGEB Müdürlüğümüze düşüyor. Sizler yapacağınız işleri KOSGEB' e başvurarak projelendireceksiniz.  KOSGEB Müdürlüğümüz yapacağınız projeleri hayata geçirmenizde sizlere yardımcı olacaktır. Burada en önemlisi şunu görüyorum. Sayın Kaymakam bey'in himayelerinde Belediye Başkanı, STK' lar, Hakikaten siyasetçiler  İlçede birlik ve beraberliği yakalamışlar. Buraya gelirken Güzelyurt' a ve size selam getirdim.  Karapınar Kaymakamımız Sayın Ramazan Yıldırım beyefendi Güzelyurt'a sahip çıkmamı, bundan sonrada yapılacak her çalışmada içinde olmamızı söyledi. Sizi Güzelyurt'ta olduğu kadar şu an ki Kaymakamımız, Belediye başkanımız buradaki siyasi inisiyatif olmak üzere dışarıda birilerinin sizleri sevdiğini bilmenizi isterim.  Kapadokya'nın Girişi Aksaray dır ama başkenti Güzelyurttur.  Biz tarih, turizm,  tarım ve medeniyetler şehriyiz. Burada da bir çok özelliği aynı anda yaşayan ilçelerimizden önde gelen Güzelyurt ilçemiz ortaya çıkıyor. Ben kurumum adına burada Kaymakam bey'in Belediye Başkanının yapacakları her projede yanlarında olacağıma şimdiden söz veriyorum.  bu vesile ile uygulamalı girişimcilik kursumuzu bitirerek sertifikalarını almaya hak kazanan girişimcilerimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum" dedi.

KOSGEB Aksaray Hizmet Merkezi Müdürü Hakan Koçak da "Bu süreçten sonra muhatabınız KOSGEB olacak. Sizler Aksaray Ticaret Borsasının eğitimini aldınız. 70 saati tamamladınız. Artık girişimci adayısınız. Çok güzel, başarılı iş fikirleri çıkacağına ben inanıyorum. Eğer hayaliniz varsa bunu gerçekleştirmekten korkmayın. Aksaray Ticaret Borsası Başkanımız Hamit bey'e sizin huzurunuzda teşekkür ediyorum. borsa bizim hakikaten  son iki sene içerisinde girişimcilik konusunda değemediğimiz kılcallara değen kurum ve kuruluş oldu. Yani bu Aksaray'da başlayan bir dalga idi. Daha sonra Eskili içine aldı. Ortaköy, Güzelyurt, Gülağaç, Sarıyahşi ye kadar biz oradaki bir kaç girişimciyi, filizi nasıl canlandırabiliriz noktasında Hamit bey bizim elimiz ayağımız oldu. Finansman noktasında olsun, borsanın diğer imkanları olsun hepsini seferber etti. sizler bundan sonraki süreçte 3.  bir kurumu işin içine sokmadan direk olarak KOSGEB' e başvurunuzu yapın. Bundan sonra sizin muhatabınız KOSGEB olacak. bizler de elimizden gelen yardımı sizlere yapacağız. Bu eğitimin hayırlara vesile olmasını diliyor başarılar diliyorum" dedi.

Program Uygulamalı Girişimcilik Kurusunu Tamamlayan kursiyerlere sertifikalarının takdim edilmesiyle neticelendi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.