GÖRME ENGELLİLER MİLLİ TAKIMINDAN BAŞKAN NEVZAT PALTA’YA ZİYARET

GÖRME ENGELLİLER MİLLİ TAKIMINDAN BAŞKAN NEVZAT PALTA’YA ZİYARET

Aksaray’da kamp yapan Türkiye Görme Engelliler Futbol ve Golbol Milli Takım yöneticileri, Erol Erdim, Abdullah Çetin, Salim Karadayı, Teknik Direktör Hüseyin Tolga, Antrenör Niyazi Metin, Kaleci antrenörü Feyzullah Güvenç ve sporcular Aksaray Belediye Baş

Aksaray’da kamp yapan Türkiye Görme Engelliler Futbol ve Golbol Milli Takım yöneticileri, Erol Erdim, Abdullah Çetin, Salim Karadayı, Teknik Direktör Hüseyin Tolga, Antrenör Niyazi Metin, Kaleci antrenörü Feyzullah Güvenç ve sporcular Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta’yı makamında ziyaret ettiler.

Teknik Direktör Hüseyin Tolga, görme engelli sporcuları Başkan Nevzat Palta ile tanıştırdıktan takım ve oyun sistemi hakkında bilgi verdi. Teknik Direktör Tolga açıklamasında şu görüşlere yer verdi “Kalecilerimiz gören sporculardır. Sporcularımız hiç görmediği için topa nasıl vuracağı konusunda kalecinin de karar vermesi çok zor. O açıdan hiç beklemediğiniz anda şutlar geliyor. Kaleciler hakikaten zorlanıyor ama bizim takımda 3 tane kalecimiz var. Üçü de Avrupa standartlarında kalecilerdir. Şampiyonada bizi taşıyacak olan arkadaşlarımız bunlardır.

Görme Engelliler Milli Takımını makamında kabul eden Belediye Başkanı Nevzat Palta ise açıklamasında şunları söyledi “Ben öncelikle teşekkür ediyorum. Görme engelliler spor federasyonu olarak kamp için Aksaray’ımızı seçmeniz bizim için onur kaynağı,. Tabii ki sizleri misafir etmekte bizim için sevindirici Aksaray bu konuda çok şanslı. Türkiye’nin neresinden gelirseniz gelin burası merkez. İstanbul dan da gelseniz merkez, Ağrı dan da gelseniz merkez. Ben burada Gençlik ve spor il müdürlüğümüzdeki arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Hakikaten onların özverili çalışmaları sonucunda bu tür kamplarda burada yapılmış oluyor. Burada sporcu kardeşlerimize de teşekkür ediyorum kutluyorum.

Hem Türkiye’deki hem de dünyadaki insanlar şunu görmeye başladılar. Engelli olan insanın hangi engeli olursa olsun bunları toplumun dışına atılmış insanlar olarak değil de, bizde varız bizde yaşıyoruz bizde yapabiliriz bizde başarabiliriz mantığı içerisindeolması gerek. Hakikaten son yıllarda benimde şahit olduğum başarılarını gördük. Aksaray’da Birçok kamp oldu. Bir kısmına ben katıldım Okçuluk ile ilgili olsun, masa tenisi ile ilgili olsun bu engelli kardeşlerimizin birçok başarısını gördük. İnsan istediği zaman başarabiliyor. İstediği zaman görme engellide olsa futbolda oynayabiliyor. Koşabiliyor da diğer spor aktivitelerini de yapabiliyor. Bu açıdan ben bu kardeşlerimizi kutluyorum. Tabiî ki bunlar kendi açılarından önemli ama sonuçta başta engelli olan diğer insanlara bir örnek Bütün bunlarla beraberde engelli olmayan insanlara daha fazla örnek. Neden? Diyor ki biz engelliyiz ama yapıyoruz, başarıyoruz, başarabiliriz. Dolayısıyla sizde bu işleri daha iyi yapın diye bence burada pozitif bir etki ettiği kanaatindeyim. Bu açıdan tekrar tebrik ediyorum. Sonuçta hayat devam ediyor. Engelli olmak ya da olmamak kimsenin elinde olan bir şey değil. Yani klasik bir tabir ama herhangi bir engeli olmayan her bir birey engelli olmaya adaydır. Herkes doğuştan engelli olmuyor. Bu engelli kardeşlerimizi kucaklamamız lazım. Bu kardeşlerimizi hayatın içerisine her alanda sokmamız lazım diye düşünüyorum. Bundan sonraki katılacağınız müsabakalarda her dal için futboldan diğer dallara kadar. Ben hapsinde başarılar diliyorum. Tabiî ki Aksaray da kamp yaptıktan sonra başarılarının artması da Aksaray’ın kerameti diyelim. Somuncu baba’nın feyzi ve bereketi diyelim. Somuncu babanın feyzi ve bereketi ile daha iyi başarılara imza atacağınız kanaatindeyim. Hepinizi tebrik ediyorum. Başarılarınızın devamını diliyorum”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.