Gökten ÖZTÜRK

Gökten ÖZTÜRK

GELİŞEN AKSARAY VE SORUNLARI


      Geçmişten günümüze Aksaray'a  bakacak olursak gelişmeye açık nüfusu gün geçtikçe büyüyen bir şehir haline geliyor.
  Aksaray 196
'da 119.888 olan nüfus 198
'de 2
3.229'a, 199
'da 326.399'a, 2


'de 396.
84'e, çıkmıştır ve 2
1
yılı nüfus sayımına göre, merkez ve ilçeler toplamı ilçe 262.581, İl genel nüfusu ise 377.5
5 nüfusa çıkmıştır.

 Şimdi nüfus bir yandan artarken bununla  beraber  ister istemez sorunlarda göz önüne geliyor.Size konferans ortamı gibi uyuklatmadan yazı yazmak istiyorum.

   Büyüklerimiz daha iyi hatırlar 1977 yılında Kurtuluş'a dönen yolda ULULAR süpermarket varken daha sonra Doktor Kemal Polat'ın Karşısına AKİMES-KOOP açılmıştı.O dönemde büyük bir market görüntüsü olurken 2
12 yılında bakıyoruz Migros'u Adese si Efor'u Kule'si Salı Pazar'ı Aslanlar'ı Bim'i A1
1 i  yerini aldı.Dikkat edin her mahallede en az 1-2 tane BİM var.

       Salı Pazarı ve Kule hizmette ve  fiyatta rekabet ederken kazanan hem Aksaraylı hem kendileri oluyor.Yeni mağazalar açılırken acaba bunların alt yapı sorunlarına ne kadar hizmet ediliyor.Mağazalar harika alışveriş güzel ama buraya aracıyla gelen  kişiler istendiği gibi park yeri bulabiliyor mu  yoksa yanlış yere parktan dolayı alışverişten çıktıktan sonra trafik park cezası makbuzuyla mı karşılaşıyorlar.

  Bunlar dikkat çeken konular yapıcı eleştirilerde bulunursak ne resmi kurumlara ne de kişilere zarar veririz.Birçok kişi eleştiriyi kabul etmez.Eleştiriden ziyade kendimize özeleştiri yaparsak doğruları ve yanlışları daha iyi görürüz.

    Yazdığım yazılarda olumlu eleştirilere açığım lakin medya mensubu olmamı hazmedemeyen ağıza alınmayacak küfürlere karşıyım.Bundan sonra küfürlü eleştirilerde bulunan kişileri IP numaralarını Cumhuriyet Savcılığına vererek manevi tazminat davası açacağım.Cesaretin varsa adınla  soyadınla beraber yazda kolluk güçlerini seni daha rahat bulsun.

     Bununla birlikte olumlu eleştiriler yapan telefon açan güzel sözler söyleyen arkadaşlara buradan teşekkür ediyorum.Yeni bir yazımda buluşmak ümidiyle dost ve esen kalın.Allah'a emanet olun

   

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.