GEL KURUT BU ÇAĞIN KARGAŞASINI

GEL KURUT BU ÇAĞIN KARGAŞASINI

̶
;İsyan gelmiş neyime, anam anam garibem,
Kan damlar yüreğime, anam anam garibem”

Böyle değildi bu türkü bilirsiniz, peki niçin böyle uyarladık? Elbette sözü İslam coğrafyasındaki ülkelerde gerçekleşen halk ayaklanmalarına getireceğim. Bugün kimilerimiz çağın firavunlarından kurtulma umutlarıyla çığlık çığlığa süreci kutluyoruz. Kimilerimiz de İslami hassasiyetleri yüksek grupların ilerleyen dönemlerde yönetimi ele alacağından bahisle içten içe seviniyoruz. İşte bu noktada acı hatırlatmamızı yapıyoruz: İsyan gelmiş bize ne?

Daha net bir kavrama haritası oluşturmak için sizlere 3 soru soracağım. Her biriniz vicdanınıza ve dimağınıza bu soruları sorup cevabını verdikten sonra halk ayaklanmaları karşısında doğru tutumu oluşturabilirsiniz. George W. Bush, ABD başkanlığının 2. döneminde dünyanın huzuruna kollarını açarak gösterdiği bir haritayla çıkmıştı. Kuzey Afrika ve Ortadoğu’da 22 devletin sınırlarının yeniden belirleneceğinden söz etmişti. Ne tesadüftür, bu harita Osmanlı hinterlandına gönderme yapar gibiydi. Bunu müteakip, Irak – Afganistan – İran üçgeninde süregelen şeytani bir komplonun yaşayan tanıkları olduk. İşte o sürecinde devamında bu üçgene yeni kenarlar eklendi. Tunus – Mısır – Ürdün – Yemen – Lübnan – Suriye vs̷
; vs̷
; 

Soru 1: Bu haritayı hatırlıyor musunuz? 
Soru 2: Wikileaks belgelerinin yayınlanmasıyla, Tunus’da, Mısır’da halk ayaklanmalarının başlamasının bir ilgisi var mıdır? 
Soru 3: Yukarıdaki iki soruyla son iki ayda ABD’nin dünya piyasasına 6

milyar karşılıksız dolar sürmesinin bir ilgisi var mıdır?

Ben sorularımı sordum, cevapları sizde. Açıkça yine söylüyorum. Bu süreç ırkçı emperyalizmin İslam coğ-rafyası üzerinde bulunan ülkelere yönelik başlatmış olduğu postmodern bir darbe sürecidir. Müslüman halklar, işbirlikçi firavunların yerine işbirlikçi kuklalarının idareyi ele almasına muvafakat ederlerse iki elimiz hem bu dünyada hem ahirette yakalarında olacaktır. En canlı örneği Mısır’da Hüsnü Mübarek’in yetkilerini yardımcısı Ömer Süleyman’a devrettiğini açıklamasıdır. Ömer Süleyman siyonizmin telefonla idare ettiği kuklalardan sadece birisidir. Mısır’da halkın ne ekonomik, ne sosyal ne de dini taleplerine cevap verebilir. Irkçı emperyalizmin dünyayı sömürme planlarının tahsildarlarından sadece birisi olacaktır. Şayet İhvan-ı Müslimin bu dakikadan sonra geri adım atarsa veya susarsa hangi hedefe ulaşıldığını söyleyebilir misiniz?

İnanan ve inançlarının gereği olarak yeryüzündeki her türlü haksızlığın karşısında ayaklanmayı bir borç bilen ümmete sesleniyorum: Ilımlı İslam Projesi adı altında parçalanıp, yumuşak lokma haline getirilip, yutulmaya göz yummaya devam mı edeceksiniz? Zalimin zulmüne karşı - elinizi, dilinizi geçtim - kalbinizle de mi tavır koymayacaksınız? Hiç olmazsa  feraset sahibi önderlerinizin söylediklerini, bir kez olsun düşmanlarınızdan önce anlayamayacak mısınız? ̶
;Fe Eyne Tezhebun” Nereye bu gidiş? Ayaklandınız ama, nereye bu gidiş?

Mevlid kandili vesilesiyle Biricik Rehberimiz’e  rahmetli Mehmet Akif İnan’ın seslenişiyle seslenelim: 
̶
;Gel kurut bu çağın kargaşasını, 
seninle beklenen şimdi şafaktır.”

Erdem BAYSAL - erdembaysall@hotmail.comHABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum