FUTBOL İL DİSİPLİN KURULUNUN AFFI YOK

FUTBOL İL DİSİPLİN KURULUNUN AFFI YOK

Aksaray Futbol İl Disiplin Kurulu dün öğlen saatlerinde avukat Özkan Doygun başkanlığında toplanarak disiplin kurunla sevk edilen oyuncular ve kulüpler hakkında cezalarını açıkladı.

*Futbol İl Disiplin Kurulu; Gülağaçspor futbolcuları Ahmet Balkış’a maçın hakemine fiili saldırı ve ağır hakaretlerde bulunmasının yanında olaylara sebebiyet vermekten 15 maç, Hakeme tehdit ve sözlü hakaretten dolayı Bayram Yenil’e 5 maç , Hakeme sözlü hakaret eden Yasin Kalan’a ise 3 maç ceza kesti. Gülağaçspor kulübüne ise 5 maç saha kapatma cezası verdi.
*Futbol İl Disiplin Kurulu; Ortaköyspor futbolcusu Yakup Tokmak’a maçın hakemine fiili saldırıda ve hakarette bulunması neden ile 1
maç ceza verdi.

*Futbol İl Disiplin Kurulu Başkanı Avukat Özkan Doygun ; Hakem ve gözlemci raporlarını inceleyerek cezaları verdik. Futbol Disiplin talimatı kitapçığına göre oyuncuları cezalandırdık.. Hiç kimseye haksız yere ceza vermediğimizi bir kez daha hatırlatıyorum. Müsabakalarda olay çıkaran ve futbola şiddet katan hiç kimseye de taviz vermeyeceğiz”dedi.

Aksaray Futbol İl Disiplin Kurulu dün öğlen saatlerinde avukat Özkan Doygun başkanlığında toplanarak disiplin kurunla sevk edilen oyuncular ve kulüpler hakkında cezalarını açıkladı. avukat Özkan Doygun’un ofisinde gerçekleşen toplantının ardından Aksaray 1 .amatör kümede A grubunda ilk devrenin son perdesinde Gülağaçspor- Aratolspor ve Ortaköyspor- Güzelyurt maçlarında Futbol İl Tertip Komitesi tarafından futbol İl Disiplin Kuruluna sevk edilen 4 futbolcu hakkında ağır cezalar verdi. Futbol İl Disiplin kurulu başkanı Avukat Özkan Doygun dün yapılan toplantının ardından cezaları açıkladı.
Futbol İl Disiplin Kurulu; Gülağaçspor ile Aratolspor arasında
-1 Aratolspor lehine devam ederken yarıda kalan müsabakada olaylara sebebiyet veren Gülağaçspor futbolcularından Ahmet Balkış’a maçın hakemine fiili saldırı ve ağır hakaretlerde bulunmasının yanında olaylara sebebiyet vermekten 15 maç, Hakeme tehdit ve sözlü hakaretten dolayı Bayram Yenil’e 5 maç , Hakeme sözlü hakaret eden Yasin Kalan’a ise 3 maç ceza kesti.
Futbol İl Disiplin Kurulu ayrıca saha olaylarının yaşanmasına sebep olan Gülağaçspor kulübüne ise 5 maç saha kapatma cezası verdi. Gülağaçspor kendi evinde oynayacağı ligin ilk 5 karşılaşmasını tarafsız bir sahada oynayacak.
Futbol İl Disiplin Kurulu; Ortaköyspor- Güzelyurtspor maçı sonrasında ise disiplin kuruluna sevk edilen Ortaköyspor futbolcusu Yakup Tokmak’a maçın hakemine fiili saldırıda ve hakarette bulunması neden ile 1
maç ceza verdi.
Futbol İl Disiplin Kurulu Başkanı Avukat Özkan Doygun cezaların ardından yaptığı açıklamada “ Futbol İl Disiplin Kurulu Olarak iki dosyayı değerlendirdik. Hakem ve gözlemci raporlarını inceleyerek cezaları verdik. Futbol Disiplin talimatı kitapçığına göre oyuncuları cezalandırdık.. Hiç kimseye haksız yere ceza vermediğimizi bir kez daha hatırlatıyorum. Müsabakalarda olay çıkaran ve futbola şiddet katan hiç kimseye de taviz vermeyeceğiz. Bütün kulüplerimizin içi rahat olsun hiçbir kulüp ayrımı yapmadan hak edene hak ettiği cezaları veriyoruz . Amacımız Aksaray amatör kümede olumsuz günleri tarihe bırakmak istiyoruz. Futbol İl Disiplin Kurulu yönetimi olarak kararlığımız sürecek. Bir kez daha kulüplerimize seslenerek futbolcularının sağ duyulu ve centilmen olmaları konusunda uyarmaya davet ediyoruz.”dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.