‘Fizik ve Mühendislik’ projeleriyle finale kalarak Eskişehir’in gurur kaynağı oldular

‘Fizik ve Mühendislik’ projeleriyle finale kalarak Eskişehir’in gurur kaynağı oldular

Eskişehir Fatih Fen Lisesi: "Uluslararası Bilim ve Sanat Yarışması'nda "Fizik ve Mühendislik" alanlarındaki üç projeleriyle final aşamasına kaldılar.

Eskişehir Fatih Fen Lisesi: "Uluslararası Bilim ve Sanat Yarışması'nda "Fizik ve Mühendislik" alanlarındaki üç projeleriyle final aşamasına kaldılar. Projeye; Eskişehir Fatih Fen Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Başöğretmeni Cengiz Arsu danışmanlık yaptı.

Eskişehir Fatih Fen Lisesi öğrencilerinden oluşan üç takımın proje başvuruları; çeşitli üniversitelerdeki alanlarında uzman öğretim üyelerinden oluşturulan ilgili jüriler tarafından değerlendirilerek final aşamasına kalmışlardır. Projeler; İngilizce olarak hazırlandı. Ön değerlendirme sonucu finale kalan projeler: 22-24 Kasım 2023 tarihleri arasında yarışma heyecanını yaşayacak. Yüz yüze yapılacak yarışmada proje sunumu, jüri görüşmeleri ile yapılacak. Çeşitli kültürel etkinlikler ve konferanslar düzenlenecek. Yarışmada; ulusal ekipler de İngilizce sunum yapacak. Uluslararası katılımcılar ile birlikte değerlendirilecek. Alanında uzman üniversite öğretim üyelerinden oluşan jüri üyeleri tarafından yapılan değerlendirilme sonucunda; dereceye giren takımlara, madalya ve uluslararası başarı sertifikası verilecek. Ayrıca farklı ülkelerden 55 farklı organizasyonda, bilim ve sanat alanında Türkiye'yi temsil edecek takımlar seçilecek.

Projeye danışmanlık yapan Eskişehir Fatih Fen Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Başöğretmeni Cengiz Arsu ve "Fizik ve Mühendislik" alanlarındaki projeleriyle katılan Eskişehir Fatih Fen Lisesi öğrencilerinden oluşan üç takım projeleriyle, final aşamasına kalarak gösterdikleri başarılarıyla Eskişehir'in gurur kaynağı oldular.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.