Evren Dinçer’den dev projeler!

Ben aslında bu gün Ak Partideki vefayı yazacaktım, ama konular anında değiştiği için bunu başka bir güne erteleyelim. Pazar günü kültür merkezinde Ak Parti Belediye Başkan adayı Evren Dinçer’in proje tanıtımı vardı. 20 dakika öncesinden salona gelerek yukarı kısımda sessiz sedasız yerime alarak not defterimi hazırlayıp programın başlamasını bekledim. Program başladı, Milletvekillerimizden İlknur İnceöz ve Cengiz Aydoğdu’nun konuşmaları sonrası Evren Dinçer’in konuşma ve projelerini dinledik. Salonda eski Milletvekillerimizden Ruhi Açıkgöz, Nevzat Palta ve salonu tıklım tıklım dolduran partililer vardı.

Yıllardır dile getirdiğimiz bazı projeleri Evren Bey programına almış. Mesela Hamidiye Mahallesindeki bölgeye kentsel dönüşüm uygulanması. Dinçerin projesinde bu bölgeye çok güzel görünümlü bir kentsel projesi var.

Bir başak önemsediğim konu ise, trafiğin sıkıştığı bir çarşı merkezinde devlet kurumu olmaması lazım düşüncem. Valilik binası tarihi bir konaklarımız ve görüntüsü de çok güzel. Ama Belediye binası artık çarşıdan kaldırılmalı derdim. Belediye binasının taşınması da Dinçer'in projeleri arasında, hem de modern bir Belediye binası görüntüsü ile.

Yıllardır makastan geçen E-90 yol üzerinde bulunan petroller artık kaldırılmalı. Tabi bu insanlarda mağdur edilmeden şehrin önünü tıkayan bu engeller kaldırılarak şehirle bağlantı sağlanmalı. Mülk sahipleri de bunu hoş görmeliler. Şehre giriş için yol verilmeli, Evren Beyin projesi içerisinde şehrin giriş çıkışlarına modern bir bağlantı ile giriş bağlantısı bulunmaktadır.

Bu üç proje benim çok önemsediğim bir projedir. Bu üç proje hayata geçsin yeter, diğer Belediye çalışmaları zaten günlük yapılması gereken işlerdir.

Yine TOKİ cumhuriyet mahalle bölgesine kapalı pazar yeri yapılması sıradan bir proje değildir. TOKİ bölgesi zaten başlı başına bir şehir olmuştur. Bu bölgeye kapalı bir Pazar yeri mutlaka gerekli, bunu da Evren Bey projesi içine eklemiş.

Yeni hastane bölgesi kantini dışında insanların oturup kalkacak bir yeri yok. Bu bölgeye bir kültür merkezi kurma projesi fevkalade güzel. Dinlerken baktım bu Kültür merkezinde yok yok. Her yaşın insanın istifade edeceği proje yapmışlar.

İlimizde Nevzat Beyle başlayıp Haluk Beyle devam eden kadın ve gençlik aktivite merkezini bir çok bölgeye yayma projesini Evren Beyde eklemiş. Evren Bey son dönemlerde kadınlar için yapılan kadın aktivite merkezlerini kıskanıp biz erkeklerde isteriz deriz şaşmayın. İşin şakası bir yana ama şehrimiz için kim yaparsa yapsın hanımlar için güzel bir proje.

Dar gelirli ve emekliler için TOKİ kanalı ile ev projesi güzel. Tabi artık yaşlıların alabileceği konutlar umarım uzak bölgede değil yakın bölgede olur. İlimizde her ne kadar çok fazla TOKİ evleri yapılsa da hala ilimizde bir çok evsiz insanlar bulunmaktadır.

Gençlerin daha çok ilgilendiği E-Spor kulüpleri desteklenecek projesi de güzel. Tabi bunlara parasal düzenleme değil de çalışacakları sahalar tesis etmek, muhtemelen forma ve taşımda yardımcı olunacaktır.

Hele şu engellilerimizin yararlanamadığı engelsiz park düşüncesi güzel bir düşünce ve proje. Yani engelli ve engelsizlerin birlikte parklarda oynamasını sağlamak güzel olsa gerek.

Bu projeleri yapmak çok zor olmayan projelerdir. Evren Dinçer de zaten kazandığımızda ilk işimiz hemen projelerimizi hayata geçirmek diye açıklama yaptı. Bizlerde bu projelerin iş başına gelindiğinde takipçisi olacağız. Kendisine başarılar dileriz.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.