Gökten ÖZTÜRK

Gökten ÖZTÜRK

Evet Nerede Kalmıştık ?

Türkiye'de ve Aksaray'da herkes gün sayıyordu şu 10 Şubat bir gelse de memurların milletvekili aday adayı olmak için kimler istifa edecek.Sahi kimler istifa etti elimize ulaşan kaynaklarda Başta Gümrükler Genel Müdürü Cenap Aşçı -Ak Parti- ,SGK Sirkeci Merkez Müdürü Eczacı Suat Güneş -Ak Parti-,1. Sınıf Emniyet Müdürü Ziya Kılıç -MHP- ,Ak Süt Başkanı Esat Zengin -Ak Parti-, AKMÜB Başkanı İsmail Gümüşsoy -Ak Parti-,Saffet Çalışkan -Ak Parti-, TMO Kızılcahamam Müdürü Kılıçaslan Ekin -MHP-,Yrd.Doç.Dr Veteriner Hekim Ercan Kurnaz-Ak Parti-,Ulaştırma Bakanlığından Belediye Eski  Başkanımız  Nevzat Palta -Ak Parti,Kocaeli'den Ali Osman Metin Köse Okul Müdürlüğünden -Ak Parti-bize gelen bilgiler  arasında.

11 Şubattan itibaren aday adayı olmak istedikleri partilerine müracat edecekler.Bundan sonra renkli siyasi sahneleri göreceğiz.Tahminime göre Ak Partiden 120 aday adayı olacağı söyleniyor.Bunu ilerde zaman daha iyi gösterecek. MHP'den ise yaklaşık 20 tane aday adayı çıkacak deniliyor.

Bizi seçimlerde 11 Şubattan sonra bayağı yoğun günler bizi bekliyor taki 7 Hazirana kadar.Biz her aday adayına kucak açtık ayırım yapmadan.Yolu sevgiden geçen herkes bizim kardeşimiz ağabeyimiz.Ama seçimlerde aday adayından ziyade kraldan çok kralcı olanlar var.Benim kurmuş olduğum  https://www.facebook.com/groups/gokten.ozturk2/ Aksaray Milletvekilini Kimi görmek istersiniz sayfamda üzüldüğüm yorumlar oluyor.Bazı aday adaylarının avukatlığını üstlenenler gece saat 1 de beni arıyor senle hesaplaşacağız diyor kimi beni arıyor benim durumum ne olacak diyor. Kimi aday adayına küfür ediliyor yatağımdan kalkıyorum internete giriyorum o küfürlü yorumu siliyorum. Bazı üyeler çocuk gibi davranıyor. Parkta bilya oynayan birbirlerinin bilyasını ütünce kavga eden birbirlerine taş atan çocuklar gibi.Başlıyorlar küfürleşmeye daha komiği bu kraldan çok kralcılar gece yarısı beni arıyor senle Aksaray'a gelince hesaplaşacağız diyor. Benim her hangi bir aday adayını övücü veya kötüleyici yorumu mu gördünüz mü? Mutlaka sevdiğim aday adayları vardır. Gazetecilik mesleğimde Aksaray'da yıllardır samimi olduğum arkadaşlarım hatta bazı aday adayları akrabam onlara bile eşit mesafede davranıyorum.Ama şu unutulmasın ben ne Ak Partinin,ne  MHP'nin ne de CHP'nin delegesiyim. Gazeteci Ali Genç ağabeyim  1989 yılında gazeteciliğe başladığımız yıllarda şunu söylemişti 1991 genel seçimlerinde Gazeteci partisini bulamamış politikacıdır. Oy zamanı sandığa gider istediği partiye oyunu verir. Dışarıya çıkınca da ben şuna oy verdim demez. Bizim için sandıkta verilen oy bir namus timsalidir.

 Genel Seçimlerde aynı partinin içinde  olan aday adayları daha müracatlar başlamadan birbirine çamur atmaya başladı.Beyler siz çocuk değilsiniz paylaşamadığınız ne ya. Doğru seviyeli siyasetle aday olun 42 yaşındayım birçok seçim gördüm ama son 2 seçimdir böyle bir seçim görmedim.Ak Parti olsun MHP olsun CHP olsun Aksaray için birbirimizle kucaklaşma zamanı. Aday adaylarımız  Aksaray için projelerini ortaya koysun parti genel merkezlerine sunsunlar,temayülde delegelere anlatsınlar kendilerini ondan sonra versin genel merkez kararını. 

  Biz  bu sefer Aksaray'a bir Bakanlık istiyoruz. Adalet Bakanımız olsun,Sağlık Bakanımız olsun, Milli Eğitim Bakanımız olsun,Gençlik ve Spor Bakanımız Olsun.Bizim neyimiz eksik.Bizde isteriz bir bakanlık.Dirayetli güçlü hatta Kamer Genç gibi deli dolu bir vekilimiz olsun.Aksaray renkli bir vekil istiyor .Bir gazeteci olarak bunları istemek hakkımız değil mi ?

Tüm sevenlerime ve sevmeyenlerime kendilerine iyi davranmaları dileğiyle 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.