Eskil De Personel Sıkıntısı

Eskil De Personel Sıkıntısı

Eskil ilçesinde ilçe Tarım Müdürlüğü’nde ziraat mühendisi sıkıntısı çekiliyor. İlçe Tarım Müdürlüğü’nden son 3 ayda 5 tekniker ve mühendisin tayini çıkarken yerlerine sadece bir personel atandı.

Yüz ölçümü açısından Türkiye’nin en büyük ilçesi Eskil’de, Eskil merkezle birlikte 1 kasaba, 9
köy ve yaylaya hizmet veren İlçe Tarım Müdürlüğü’nde sadece iki mühendisin görev yapması ve bir de buna söz konusu personellerin izinli ve hasta olma durumlarının da eklenmesiyle kurumda neredeyse iş yapacak kimse kalmıyor.

Yaklaşık 5 bin ailenin geçimini tarım ve hayvancılıktan sağladığı Eskil’de; ilçenin nüfusu, arazi varlığı, bitkisel ve hayvansal potansiyeli göz önüne alındığında, İş ve işlemlerin daha sıhhatli ve daha seri tamamlanabilmesi için memur atamasının şart olduğunu ifade eden çiftçiler, “Tarım müdürlüğü’müzden 5 teknisyen ve mühendisin tayini çıkarken yerlerine sadece bir tane mühendis atandı, bu durumda özellikle bitkisel üretim bölümünden hizmet alan vatandaşların işlerini oldukça zorlaştırıyor, Yetkililer bu durumu göz önüne alarak, ilçe tarım müdürlüğündeki personel sayısını artırmak için gerekli çalışmaları yapması gerekir”” şeklinde konuştular.

.haberfark.net

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.