Eskil Ağaçlandırma Kalkındırma ve Tuzgölü Koruma Derneği (AKATDER) 2011 yılına hızlı başladı.

Eskil Ağaçlandırma Kalkındırma ve Tuzgölü Koruma Derneği (AKATDER) 2011 yılına hızlı başladı.

2011 yılını Eskili ağaçlandırma yılı ilan eden Eskil Ağaçlandırma Kalkındırma ve Tuzgölünü Koruma Derneği AKATDER yetkilileri yılın ilk gününü çalışarak geçirdi.

Eskil ilçesi TOKİ evlerine yakın bir bölgede ağaçlandırma amacıyla çalışma başlatan dernek yetkilileri soğuk havaya rağmen hafta sonu gün boyu çalışmalarını sürdürdü.

Bölgeye 3
bin fidan dikmek için yoğun çaba gösteren gönüllüler adına açıklamada bulunan Dernek Başkanı Ahmet Sanlav,” AKATDER 2
11 yılını ağaçlandırma yılı olarak ilan etmiştir. İlçemizi bölge bölge ağaçlandıracağız. İlk olarak TOKİ bölgesinden başladık. Bu bölgeye binlerce çukur açtık. İnşallah önümüzdeki aylarda bölgeyi ağaçlandıracağız. Bu hafta sonuda mezarlığa bin fidan dikmeyi hedefliyoruz. Bizim amacımız ilçemizi yeşillere büründürmek. Bu konuda tüm hemşerilerimizin desteğini bekliyoruz,” dedi.

Reklam ve siyaset peşinde değiliz

Sanlav "Ne yazıkki özellikle haberfark.net'e yapılan bazı yorumlarda bizim reklam ve siyaset peşinde koştuğumuz gibi üzücü ve şevkimizi kırıcı ifadeler yer almaktadır. Bu yorumlar bizi derinden üzüyor. Biz neyin reklamı peşinde olacağız Allah aşkına! Eğer öyle bir derdimiz olsaydı Eskil'e 15 km uzaktaki Tersakan bölgesinde işimiz neydi, Tersakan'da kime ne reklamı yapacağız? Öte yandan ne benim ne de arkadaşlarımın siyasi bir derdi yok. Bizim derdimiz; memleket sevgisi, bizim derdimiz Eskil'in boz insanına olan sevgimiz, bizim derdimiz Allah rızası, bizim derdimiz doğa sevgisi. o doğadaki kuşa, böceğe, ota çöpe; Allah'ın yarattığı her türlü nebata ve canlıyadır. Bundan ötesini kim söylerse gerçekten vebalimizi alır" dedi.

Belgemen'e teşekkürler

Sanlav sözlerini şöyle tamamladı "Bir kez daha ifade ediyorum AKATDER'in siyasetle işi olmaz. İşte şahıs olarak dün en çok eleştirdiğim isimlerden birisi Eskil Ziraat Odası Başkanı Necati Belgemen'di. Bugün kendisi derneğimize olumlu katkılar yapıyor. Bekçi sözü verdi, fidanların seri bir şekilde dikilmesi için burgulu delgi aleti aldı. Bizleri ziyaret ediyor ikramlarda bulunuyor. Kendilerine teşekkür ederim. İnşallah aynı hassasiyeti bütün yöneticilerimiz, gücü nispetinde bütün vatandaşlarımız gösterir. Biz siyaset olarak ne kimseye yakınız ne de uzağız. Bizim sevdamız Eskil sevdası ve yüreğinde bu sevdayı taşıyan herkesle AKATDER'de buluşulmak dileğiyle." şeklinde konuştu.
Hilmi YOL

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.