Esat Zengin : Yönetimler Noter Tastiği İle Değil, Seçimle Gider

Esat Zengin : Yönetimler Noter Tastiği İle Değil, Seçimle Gider

Yerel bir gazetede “Noter’li Yönetim” başlıklı çıkan haber üzerine Damızlık Süt Sığırı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Birlik binasında yaptığı basın toplantısında konuya açıklık getirdi.

Yerel bir gazetede ̶
;Noter’li Yönetim” başlıklı çıkan haber üzerine Damızlık Süt Sığırı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Birlik binasında yaptığı basın toplantısında konuya açıklık getirdi. ̶
;Yönetimler noter tastiği ile değil, seçimle gider” diyen Esat Zengin kamuoyunun yanlış haberlerle bilgilendirildiğini, bu nedenle iddalara şöyle açıklık getirdi:


Yaşanan gelişmeler ve iddialar ile ilgili basın mensuplarına bilgi veren Damızlık Süt Sığırı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Esat Zengin, ̶
;Yönetimdeki bazı arkadaşların yaptıkları girişim üreticinin isteği ile artık seçimlere yeni yüzlerle gitmek istendiğimizi söylememiz ve bunu açıkça kendilerine belirtmemiz nedeniyle oldu. Ancak kendilerinin giriştiği bu yol kesinlikle kanuni değildir. Sabah önce gelen 4 kişi yönetimi adeta darbe yaparak ele geçiremez, değiştiremez. Bizde gerekli kanuni işlemleri başlatıyoruz.”dedi.


Tüzük metnini açıkça okuyan ve Damızlık Merkez Birliğinden gönderilen resmi belgeyi de basın mensuplarına okuyarak dağıtan Esat Zengin, başvurulan yöntemin hukuk dışı olduğunu ve kendilerinin gerekli yasal mücadeleye başlayacağını kaydetti. Olayın temel sebebinin yeni yüzerle seçime gitme isteğinden kaynaklandığını belirten Zengin, ̶
;Bu yapılan kesinlikle yeni yüzlerle seçime gitme kararını yönetimle paylaşmamızdan kaynaklanıyor. Biz kimseye bir şey söylemeden seçime sürecini başlatırdık. Şu an her yolu deneyenlerin sesi bile çıkmazdı ama biz çıktık açıkça, mertçe bazı isimlerle devam etmeyeceğimizi söyledik. Durum ne olursa olsun üreticinin sesine kulak vereceğiz. Çünkü buranın gerçek sahipleri olan üreticilerimiz yeni yüzler görmek istiyor.”dedi.


ÖRNEK BİR ÜRETİCİ BİRLİĞİYİZ


Damızlık Süt Sığırı Yetiştiricileri Birliğinin Aksaray’ın her yönüyle örnek gösterilen bir üretici birliği olduğunu vurgulayan Başkan Esat Zengin, ̶
;Damızlık Süt Sığırı Yetiştiricileri Birliği üreticinin birliğidir. Hayvancılıkta sadece Aksaray değil tüm Türkiye’de örnek gösterilecek bir yapısı vardır. Girdisi, çıktısı tamamen şeffaf ve sürekli kendi kendini denetleyen bir kurumdur. Biz yıllardır üreticimizin birliğinin 1 kuruşunun bile heba olmaması geri hizmet olarak üreticiye dönmesi için çalışıyoruz. Çiftçimizin kanunlar çerçevesinde desteklemeleri almasında da birlik olarak yardımcı oluyoruz.”dedi.


BİR HATAMIZ İDDİA EDİLİYORSA DENETİME AÇIĞIZ


Birliğin 3 ayda bir denetimden geçtiğini ve her şeyin şeffaf olduğunu ifade eden Zengin, ̶
;Şimdiye kadar duymadık ama arkadaşlar yapılan çalışmalarda hata olduğunu, usulsüzlük yapıldığını düşünüyorlarsa denetime her zaman açığız. Bizim çiftçimize, üreticimize veremeyeceğimiz bir hesabımız olamaz. Buralardan biz gelip geçiciyiz, önemli olan bu kurumları çiftçiyi bilen ehil kişilerin yönetmesidir. Eğer böyle bir oluşum olursa üreticimizin emanetini elbette bir gün devir edebiliriz. Ancak kanunsuz, zorba girişimlere de kesinlikle izin vermeyiz.”dedi.


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.