Esat Zengin :KANUNSUZ GİRİŞİMLER SONUÇSUZ KALDI

Esat Zengin :KANUNSUZ GİRİŞİMLER SONUÇSUZ KALDI

Damızlık Birliğinde Başkan Esat Zengin ile ters düştükten sonra toplantı yapıp karar alan muhalif üyelerin girişimi sonuçsuz kaldı.

Kanunsuz Girişimler Sonuçsuz Kaldı .Damızlık Birliğinde Esat Zengin görevine devam ediyor Damızlık Birliğinde Başkan Esat Zengin ile ters düştükten sonra toplantı yapıp karar alan muhalif üyelerin girişimi sonuçsuz kaldı. Yapılan incelemede alınan kararın yönetmeliğe aykırı olduğu  usulsüz bir şekilde toplantı yapıldığını belgendi. Konuyla ilgili açıklama yapan Esat Zengin, ̶
;Biz yapılanın tüzüğe, usule uymadığını söylemiştik. Kararda bu yönde çıktı. Noterle gelen bir gün, seçimle gelen her gün başkanlık yapar. Ayrıca bu usulsüzlükle ilgili avukatlarımız inceleme yapacak, gerekirse dava açılacak.”dedi.

Esat Zengin’in yapılacak kongre öncesinde yönetim kurulu üyelerinden bazılarına ̶
;Üretici yeni yüzler görmek istiyor. Bazılarınızla devam etmeyeceğim.”sözünün ardından kendi aralarında bir yönetim kurulu toplantısı yaparak Esat Zengin’i görevinden düşürmek isteyen muhalif gurubun girişimleri sonuçsuz kaldı. Birlikte toplantı yaparak yeni bir yönetim oluşturan muhalif gurubun kararı yapılan inceleme sonunda yönetmenliğe aykırı olduğu için iptal edildi ve girişim geçersiz kılındı. Bu gelişmelerin ardından bir açıklama yapan Esat Zengin, ̶
;Biz konunun usulsüz olduğunu sürekli ifade ettik. Ancak bir hırsla adeta darbe yaparak yönetim almaya kalkıştılar. Tabi ki girişimleri sonuçsuz kaldı. Biz görevimizin başındayız. Şunu kimse unutmasın ki noterle göreve gelenler 1 gün, seçimler üreticinin desteğiyle göreve gelenler her gün başkanlık yapar. Biz dürüstçe hizmete devam edeceğiz. Üreticimiz bizi biliyor. Bizde kanunsuz bir şey olmaz olamaz. Şeffaflıktan taviz vermeyeceğiz. Burası çiftçinin üreticinin birliğidir. Bu birliğin bozulmasına izin vermeyiz. Ayrıca bu usulsüzlükle ilgili avukatlarımız gerekli incelemeyi yapıp usulsüz girişim yapanlar hakkında gerekirse dava açılacaktır.”dedi.


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.