Esat Zengin AK PARTİ den Aday Adaylığını Açıkladı

Esat Zengin AK PARTİ den Aday Adaylığını Açıkladı

Ak Partiye Latif Ağır’ın hemen ardından resmi müracaatı yapan ikinci isim Damızlık ve Süt Birliği Başkanı Esat Zengin oldu.

Ak Partiye Latif Ağır’ın hemen ardından resmi müracaatı yapan ikinci isim Damızlık ve Süt Birliği Başkanı Esat Zengin oldu. Hayvancılık konusunda çok önemli hizmetler yapan Esat Zengin, ̶
;Yıllardır birliklerimiz ile birlikte hayvancılığın gelişmesi için mücadele veriyoruz. Bu günden sonra siyasetin içinde çalışmamızı sürdüreceğiz.”dedi.

İl Başkanlığında Fatih Yıldırıcı tarafından karşılanan Esat Zengin, ̶
;14 yıldır tarım ve hayvancılığın ilimizde en iyi yere gelmesi için sahada ve Ankara’da Merkez Birliklerimizle birlikte önemli çalışmalar yaptık. Damızlık Birliğinin seçimlerinde aday değilim. İnşallah bundan sonra siyaset içinde çiftçimiz, üreticimiz için her platformda çalışmalar yapacağız. Bunun içinde partimiz Ak Parti’den aday adaylığımı açıklıyorum. Müracaatımızı yaptık. Tarım ve hayvancılığa önemli katkılar yapan partimiz bünyesinde üreticimizin Ankara’da sesi, soluğu olacağız.”dedi.

İl Başkanı Fatih Yıldırıcı’da açıklamasında, ̶
;Esat Zengin Başkanımızla çok uzun yıllardır tanışıyoruz. Yıllar önce ortada hiçbir şey yok iken Hayvancılık birlikleri ile bir yola çıktı ve bu birliklerin bu gün geldiği nokta ortadadır. Kendisine çıktığı bu önemli yolda başarılar diliyorum.”dedi.

Müracaat formuna imza atan Esat Zengin daha sonra üretici birliğinin rozetini çıkararak Eskil Süt Birliği Başkanı Necip Çeçen’e verdi. İl Başkanı Fatih Yıldırıcı’da Esat Zengin’e Ak Parti rozetini taktı.HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.