Ersen Aydın  : Bu topraklarımızı Vatan yapan şehitlerimizi saygıyla anıyoruz

Ersen Aydın : Bu topraklarımızı Vatan yapan şehitlerimizi saygıyla anıyoruz

AK Parti Milletvekili aday adayı Ersen Aydın 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 96. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayınladı.

AK Parti  Milletvekili aday adayı Ersen Aydın  18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 96. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayınladı.


Aydın, mesajında, Türk Milleti'nin özgürlüğünü ve bağımsızlığını tarih içinde büyük mücadelelerle kazandığını belirterek, yurdun dört bir köşesinde yediden yetmişe verilen mücadelelerin tüm dünya milletlerine örnek olarak destan niteliği kazandığını ifade etti.


Şanlı tarihimizdeki kahramanlık destanlarından birisi de Çanakkale zaferi olduğunu bildiren Aydın, şunları kaydetti:


"Bu zafer, cihanı hayrete düşüren cefakar analar ile yiğit ve kahraman Mehmetçiğin iman ve azminin, metanet ve gücünün açık bir göstergesi, vatan, millet, bayrak, din ve devlet için göğsünü, bir gül bahçesine girercesine siper ederek bu uğurda şahadet şerbeti içmiş şehitlerimiz ile onların silah arkadaşları gazilerimizin destanıdır.


Bu zafer, askerlerine 'Ben, size taarruzu değil, ölmeyi emrediyorum' diyen Başkomutan Atatürk'ün, vatan uğruna canını seve seve feda ederek kanının rengini bayrağımıza vermiş ve Çanakkale geçilmez dedirten 25
bini aşkın şehidimizin, on binlerce gazimizin ve bir milletin topyekun destanıdır. Bu zafer, aziz milletimizin tarihin hiçbir döneminde esareti asla kabul etmediğini, şartlar ne olursa olsun bağımsızlığından, vatanın bölünmez bütünlüğünden ve bayrak sevgisinden asla vazgeçmeyeceğini tüm dünyaya kanıtladığı bir destandır. Bugün de, milletçe aynı ruhu yaşattığımız müddetçe ulaşamayacağımız hiçbir hedef, üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir sorun kalmayacaktır. Bu topraklarımızı Vatan yapan şehitlerimizi saygıyla anıyoruz"dedi


 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.