Dr. Muhammet Demirtaş dan  Ziraat Odası Başkanlığına Anlamlı Ziyaret

Dr. Muhammet Demirtaş dan Ziraat Odası Başkanlığına Anlamlı Ziyaret

AK PARTİ Aksaray Milletvekili Aday Adayı Dr. Muhammet Demirtaş 22 Mart Dünya Su Günü Nedeniyle Ziraat Odası Başkanlığını ziyaret etti.

Açıklamasına Oda başkanlığına yeni seçilen  Emin KOÇAK beye bu yeni görevinin Hayırlı ve Uğurlu olması dilekleriyle ve  ev sahipliğinden dolayı teşekkür ederek başlayan Sayın DEMİRTAŞ öncelikle Şahsı ve AK Parti  adına 24. dönem Milletvekili Genel Seçimlerinin Türkiye ye ve Aksaray’ımıza hayırlar getirmesini diledi.  Ayrıca bu seçimlerde gerek partisinden ve gerekse diğer siyasi partiler den aday adayı olan tüm milletvekili aday adaylarına başarılar dileyerek çıktıkları bu yolun hayırlı ve uğurlu olmasını söyledi.


Daha sonra  22 Mart gününün  Dünya Su Günü olarak kutlanması  sebebiyle İlimizde Tarımsal Sulamada önemli bir görevi üstlenmiş olan Sağ Sahil Sulama Birliği Başkanlığı ziyaret eden AK Parti Aksaray Milletvekili Aday Adayı                           Dr. Muhammet DEMİRTAŞ öncelikle  birlik Başkanı Mustafa ŞAHİN e ve tüm birlik çalışanlarına teşekkür ederek tüm Aksaray’lıların ve birlik çalışanlarının 22 mart Dünya Su Gününü kutladı.


Aksaray’daki mevcut Tarım arazilerinin sadece % 14’lük kısmının sulanabildiğini ve bu oranın çok düşük olduğunu belirterek , elimizdeki yerüstü ve yer altı su kaynaklarının çok iyi kullanılması ve yönetilmesi gerektiğini vurgu yaptı. Bu konuda yapılan çalışmaları takdirle karşıladığının belirten sayın DEMİRTAŞ Sağ Sahil’de kapalı sisteme geçişin çok önemli oranda su kayıplarını önleyeceğini söyledi.


Yeraltı sularının kullanımında da çok acil olarak bir takım tedbirlerin alınması gerektiğini belirterek Aksaray’da çok sayıda ruhsatlı ve ruhsatsız kuyuların bulunduğunu ve bu kuyulardan yoğun şekilde su kullanıldığını anlattı. Yeraltı kuyuları için ister ruhsatlı isterse ruhsatsız tüm kuyuların belirlenmesini ve bu kuyuların üreticilerin basınçlı sulama sistemlerine geçmesi şartı ile ruhsatlandırılmasının çok önemli olduğunu ve salma sulama yönteminde çok acil olarak vazgeçilmesi gerektiğini belirti. Aksaray’da bulunan yerüstü ve yeraltı sularının iyi yönetilmesinin hem içme ve kullanma ve hem de tarımsal sulama için çok büyük önem taşıdığına vurgu yapan sayın DEMİRTAŞ susuz bir hayatın düşünülemeyeceğini belirti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.