Disiplin Kurulu Cezaları Açıkladı

Disiplin Kurulu Cezaları Açıkladı

Aksaray Futbol İl Disiplin Kurulu dün Avukat Özkan Doygun başkanlığında toplanarak cezaları açıkladı.

Futbol İl Disiplin Kurulu Başkanı Avukat Özkan Doygun “futbolcuların bir anlık sinirleri neticesinde yaptıkları eylemlerin ardından aldıkları cezaların kulüplerine büyük zarar verdiğini ve bu nedenle futbolcuların saha içinde kendilerine dikkat edip centilmence mücadele ederek arkadaşlarını yalnız bırakmalarını önerdi. doygun cezalar konusunda bütün kulüplerin içinin rahat olmasını ve hiçbir kulüp gözetmeksizin cezalarda ayrım olmadığını vurguladı.Aksaray Futbol İl Disiplin Kurulu cezaları açıkladı. Akhisarspo futbolcusu Yasin Aksamaz’a 1 yıl Recep Kaya’ya 4 maç, Hakan Ayhan’a 4 maç, ve Abdurrahman Elibol’a, Akhisarspor antrenörü Hamza Bişkin’e ise 4 maç, . Akhisarspor kulübüne ise 3 maç seyircisiz oynama cezası kesti

Futbol İl Disiplin Kurulu Hamidiyespor’lu futbolcular Abdullah Alyar ve Gökhan Aslan’a 3’er maç, Hamidiyespor yöneticisi Hüseyin Sezgin’e 3
gün (1 ay ) hak mahrumiyeti, Ihlara Gençlikspor’lu futbolcu Asım Şimşek ve Eskilspor’lu futbolcu Muhammet Cirit’e 2’şer maç , Gülağaçspor futbolcusu Abddullah Oylum’a 3 maç ,Ihlara Gençlik futbolcusu Hakan Canpınar’a ise 3 maç, Bağlıkayaspor futbolcusu Nafiz Çiçek’e 3 maç futboldan men cezası kesti.Aksaray Futbol İl Disiplin Kurulu dün Avukat Özkan Doygun başkanlığında toplanarak cezaları açıkladı. Futbol İl Disiplin kurulu ilk olarak ligde 1
.hafta Aratolspor ile Akhisarspor arasında oynanan ve yarıda kalan müsabakanın dosyasını inceleyerek, Akhiarspor’dan 4 futbolcu ve antrenörü ile birlikte toplam 5 kişiye ceza kesti.


Aratolspor ile Akhisarspor Karşılaşmada maçın hakemi Murat Tezel’e filli saldırıda bulunan ve ardından kıdemli yardımcı hakeme fiili saldırı teşebbüsü eden Akhisarspor futbolcusu Yasin Aksamaz’a 1 yıl futboldan men cezası verdi.

Futbol İl Disiplin Kurulu aynı müsabakada maçın hakemi Murat Tezel’e sözlü hakarette bulunan Akhisarspor futbolcuları; Recep Kaya’ya 4 maç, Hakan Ayhan’a 4 maç, ve Abdurrahman Elibol’a maç futboldan men cezası kesti. Akhisarspor antrenörü Hamza Bişkin’e ise 4 maç ceza verdi.

Futbol İl Disiplin Kurulu karşılaşmanın yarıda kalmasına ve olaylara sebep olan Akhisarspor kulübüne ise 3 maç seyircisiz oynama cezası kesti.
Futbol İl Disiplin Kurulu ligde a grubunda 1
.hafta mücadelesinde oynanan 68 Aksaray Gençlikspor ile Hamidiyespor arasındaki karşılaşmada kırmızı kart gören Hamidiyespor’lu futbolcular Abdullah Alyar ve Gökhan Aslan’a maçın hakemi İlkay Uzunca’ya sözlü hakarette bulunmaları nedeni ile 3’er maç futboldan men cezası verdi. Aynı müsabakada Hamidiyespor yöneticisi Hüseyin Sezgin’in maçın hakemi Murat Tezel’e aşırı itirazlarda bulunması ve itirazlarını sürdürmesi sonucu hakem raporu incelenerek 3
gün hak mahrumiyeti cezası verdi.


Futbol İl Disiplin Kurulu amatör kümede B grubunda 1
. hafta oynanan Ihlara Gençlikspor ve Eskilspor arasındaki mücadelede rakiplerine sert harekette bulunan Ihlara Gençlikspor’lu futbolcu Asım Şimşek ve Eskilspor’lu futbolcu Muhammet Cirit’e 2’şer maç futboldan men cezası verdi.Futbol İl Disiplin Kurulu 9.. hafta Gülağaçspor ile Aksaray Belediyespor karşılaşmasında maçın hakemine sözlü hakarette bulunan Gülağaçspor futbolcusu Abddullah Oylum’a 3 maç futboldan men cezası kesti.


Futbol İl Disiplin Kurulu 9. hafta amatör kümede B grubunda Çimelispor ile Ihlara Gençlilkspor arasında oynanan mücadelede maçın hakemine sözlü hakarette bulunan Ihlara Gençlikspor futbolcusu Hakan Canpınar’a ise 3 maç futboldan men cezası kesti.


Futbol İl Disiplin Kurulu 9. hafta A grubunda oynanan 68 Aksaray Gençlikspor ile Bağlıkayaspor arasında oynanan karşılaşmada rakibine sert hakarette bulunan Bağlıkayaspor futbolcusu Nafiz Çiçek’e 3 maç futboldan men cezası verdi.


Futbol İl Disiplin Kurulu Başkanı Avukat Özkan Doygun; Aksaray 1. amatör kümede disiplin cezalarının ardından “ ligde son haftalara yaklaşırken dosyalarda azalma olduğunu ve disipline sevk edilen oyuncularında cezalardan kaçamadıklarını hatırlatarak cezayı hak eden kim olursa olsun kulüp ayrımı yapılmadan aldığını belirtti. Futbol İl Disiplin Kurulu Başkanı Avukat Doygun Aksaray’da bu sezon ligde geride kalan 1
haftada önemli cezalar verildiklerini ve bu

cezaların 1 ve 2 yıl gibi ağır cezalar olduğunu da hatırlatarak bütün futbolcu ve yöneticileri centilmenliğe davet etti. Doygun futbolcuların bir anlık sinirleri neticesinde yaptıkları eylemlerin ardından aldıkları cezaların kulüplerine büyük zarar verdiğini ve bu nedenle futbolcuların saha içinde kendilerine dikkat edip centilmence mücadele ederek arkadaşlarını yalnız bırakmalarını önerdi. doygun cezalar konusunda bütün kulüplerin içinin rahat olmasını ve hiçbir kulüp gözetmeksizin cezalarda ayrım olmadığını vurgulayarak açıklamalarını tamamladı.

HABER-FOTO : HAMİT MAVİLİ

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.