DİLİN BELASI...


  Sevgili Aksaray Medyacılar sabah bugünkü yazımı yazdım aradan birkaç gün geçsin sonraki yazıma başlayacaktım.Bugün tekrar yazmama vesile olan 1
Ocak Gazeteciler Günü diğer arkadaşlar bu konuyu işlediği için ben yazmak istemedim lakin bazı arkadaşların araştırmadan haber yapmaları sıkıntılara neden oluyor.


   Yazıma başlamadan önce düşünce özgürlüğünü araştırdım.Özgür olmak demek başkalarının özgürlüğünü kısıtlamak demek değildir.Türk Hukuk sitesinde düşünce özgürlüğünü şu şekilde ifade ediyor.

      ''En genel tanımıyla düşünce özgürlüğü kişinin hiç bir engele maruz kalmadan bilgi edinmesi, edindiği bilgiler sonucu bir kanaate varması, ve kendi düşünceleri sebebiyle kınanmaması, düşüncelerini yayabilmesi olarak nitelendirilebilir.
Görüldüğü gibi düşünce özgürlüğü, bilgi edinme, kaanat, ve ifade özgürlüklerini içinde de barındırmaktadır.
Her özgürlüğün bir sınırı olduğu gibi düşünce özgürlüğünün de bir sınırı vardır.
1982 anayasasının 24. maddesinde 'Devletin ve milletin bölünmez bütünlüğü..'
gibi bir çok sınırlama sebebi vardır.''

    Medyadaki arkadaşlarım haber yaparken veya köşesinde bazı konuları işlerken karşısındaki insanı zor bırakacak şekilde davranmayın.Elinizde deliller varsa o zaman onlarıda sunun ki zor anlar yaşamayın.Kulaktan dolma sözlerle karşımızdaki kişi veya kuruluşları karalamayalım.

    Özellikle devlete ve  mülki amirlerimizi haber yaparken konuyu iyi araştıralım.Daha sonra mahkeme kapılarında yaptığımız haberden dolayı yargılanmayalım.

     Aksaray Valisini - Belediye Başkanını-milletvekilini   seversin veya sevmezsin bu senin kendi meselendir ama abidik gubidik   şeyler için kafanı ağrıtma.Varsa delilin onu yüce yargıya ver onlar meseleyi halletsin.

    İçinde kaldıysa bir konu çek o kişiyi kenara Ben seni Sevmiyorum de.Sen valiyi belediye başkanını milletvekilini sevmediğini onun yüzüne söylesen seni tokatlamaz ki.''Olabilir der beni sevmek zorunda değilsin...''
    Hazmedemeyen arkadaşlar telefonla aramadılar  demek ki kendileri dışarda maden suyu içmişler.Sabah ki yazımda ifade ettim temiz toplum temiz siyaset birbirimizi  karalamadan bu Aksaray hepimizin...Başka Aksaray yok...Makamlar gelip geçicidir..

     Aksaray Valisi Sayın Orhan Alimoğlu makamında hep sevgiyi saygıyı anlatır.Hatalı idareciler varsa onları gerektiği gibi uyarır,kanun çerçevesinde...Devlete aşıktır  İbrahim Sadri'nin şiirinde belirttiği gibi Aksaray Valisi Sayın Orhan Alimoğlu  ''Ben sevdim mi Adam gibi severim '' der

   Her yiğidin bir yoğurt yiğişi vardır.Lütfen arkadaşlar yazdığımız haberleri yazdıktan sonra yayınlamadan önce 3-5 defa okuyalım hemen yayına geçirmeyelim.Kazanan  Aksarayımız olsun.

    Dost ve esen kalın


 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.