Deniz Han:Minnetlerimi Sunuyorum

Deniz Han:Minnetlerimi Sunuyorum

AK Parti Aksaray Milletvekili Aday Adayı Ekonomist - Eğitimci Deniz Han, 18 Mart Çanakkale Zaferinin Yıldönümü ve Şehitleri Anna Günü dolayısıyla bir açıklamada bulundu.

AK Parti Aksaray Milletvekili Aday Adayı Ekonomist - Eğitimci Deniz Han, 18 Mart Çanakkale Zaferinin Yıldönümü ve Şehitleri Anna Günü dolayısıyla bir açıklamada bulundu. Çanakkale Zaferinin Türk tarihinin dönüm noktası olduğunu belirten Han, Kurtuluş Savaşı'nın Çanakkale ruhundan alınan güçle kazanıldığına dikkat çekti. İstiklal Marşı Şairi Mehmet Akif Ersoy'un "Asım'ın nesli diyordum ya, nesilmiş gerçek. İşte çiğnetmedi namusunu, çiğnetmeyecek" dizelerinden alıntı yapan Deniz Han; yurdunu çiğnetmeyecek Asım'ı, Çanakkale ruhunu temsil eden Müslüman Türk genci olarak tanımladı.


Han, basın açıklamasında şu düşünceleri aktardı; "Çanakkale Destanı, Müslüman Türk Milletimizin varoluş mücadelesidir. 96 yıl önce Çanakkale'de haklı ve onurlu bir mücadele veren milletimiz, bugün o mücadelenin ruhuyla büyük bir millet olma bilincine ulaşmıştır. Tüm imkanlarını seferber ederek, atalarından aldığı kutsal emaneti Çanakkale'de çiğnetmeyen milletimiz; canına ve malına kastedenlere, 'Çanakkele Geçilmez' dedirtmesini layıkıyla bilmiştir. Bu nedenle geçmişten aldığımız güçle, birlik ve beraberliğimize saldıran kişi, kurum ve eylemlere Çanakkale'yi hatırlatıyorum. Zira milletimiz, canına, malına, birlik ve beraberliğine saldırıldıranlara, geçmişte olduğu gibi gelecekte de gerekli cevabı verecektir. Milletimizi onurlu bir millet olma bilincine ulaştıran tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, canını ortaya koyarak bizlere onurlu ve hür bir gelecek bıraktıkları için minnetlerimi sunuyorum"

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.