Deniz HAN : Kendimize Sınır Çizmemeliyiz

Deniz HAN : Kendimize Sınır Çizmemeliyiz

AK Parti Aksaray Milletvekili Aday Adayı Ekonomist - Eğitimci Deniz Han, ekonomik ve politik gelişmelere ilişkin açıklamalarda bulundu.


AK Parti Aksaray Milletvekili Aday Adayı Ekonomist - Eğitimci Deniz Han,  ekonomik ve politik gelişmelere ilişkin açıklamalarda bulundu.

Türkiye ekonomisi alanında master eğitimi alan Han, ülkemizin makro ekonomik göstergeler bakımından dünyada birinci lige yükseldiğini söyledi. Han, dış politikadaki gelişmelerin ise Türkiye'nin itibarını yeniden kazandırdığına dikkat çekti.

Türkiye'nin ekonomik ve siyasi istikrarına katkıda bulunmak, Aksaray'ı bu istirar ortamıyla bütünleştirmek için AK Parti'den aday olduğunu belirten Deniz Han; "Bir ülkede ekonomik istikrarı yakalayabilmenin en önemli şartı siyasi bir istikrar ortamını tesis etmektir. Zira yaklaşık 9 yıldan bu yana tek başına iktidar olarak, siyasi istikarı sağlalayan AK Parti Hükümeti, ekonomik istikrarı da sağlamayı layıkıyla bilmiştir.  Bunun sonucu olarakta, tüm dünyayı kasıp kavuran global ekonomik kriz, siyasi istikrarın getirdiği ekonomik istikrar sayesinde ülkemizi teğet geçmiştir" dedi.

İlimizdeki büyüme ve gelişmenin artık herkes tarafından farkedildiğini dile getiren Han, şu görüşleri aktardı; "Aksarayımız özellikle son yıllarda hızlı bir büyüme ve gelişme göstermiştir. Ancak burada gözden kaçırılan nokta; Türkiye'deki makro ekonomik gelişmelere bağlı olarak bütün iller büyümüş, gelişmiştir. Bu nedenle ilimizdeki her türlü büyüme ve gelişme yeterli görülmeyip, standardın üstüne çıkalmalıdır. Vilayet olarak kendimize sınır çizmemeli, en üst düzeyde ilerlemeyi sağlamak için çalışmalıyız. Bunu tüm kamu kurumlarımız, sivil toplum örgütlerimiz, eğitim kurumlarımız, işadamlarımız, esnafımız ve vatandaşlarımızla bütünleşerek, ortak bir bilinçle başarabileceğimize inanıyorum."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.