Deniz Han :Aksarayı hak ettiği yere taşımaya talibim

Deniz Han :Aksarayı hak ettiği yere taşımaya talibim

Seçim çalışmalarına aralıksızın devam ettiklerini belirten AK Parti Aksaray Milletvekili Aday Adayı Ekonomist - Eğitimci Deniz Han, ilimizdeki ekonomik gelişmeler ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Seçim çalışmalarına aralıksızın devam ettiklerini belirten AK Parti Aksaray Milletvekili Aday Adayı Ekonomist - Eğitimci Deniz Han, ilimizdeki ekonomik gelişmeler ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Deniz Han, son yıllarda ilimizde özellikle tarım ve hayvancılık alanında kayda değer gelişmeler yaşandığına dikkat çekerek, AK Parti hükümetinin en önemli icratlarından olan Teşvik Kanunuyla Aksaray'ın önemli sanayi yatırımlarına da kavuştuğunu söyledi.


Tüm bu gelişmelerin ilimiz adına sevindirici ve memnuniyet verici gelişmeler olduğunu ileten Han; "Bugün hala ilimizin hak ettiği yerde olamamasının acısını yaşıyoruz. Ankara, Konya, Kayseri ve Adana gibi dört büyük ve gelişmiş şehir arasında sıkışıp kalan ilimiz; kendi ayarındaki komşu illeriyle bile rekabet etmekte zorlanmaktadır. Ülkemizdeki makro ekonomik gelişmelere ve sahip olduğu potansiyele bağlı olarak çeşitli ilerleme ve gelişmeler kaydedilmiştir. Ancak bu gelişmeler geleceğimiz adına yeterli değildir" dedi.


Aksaray'ın AK Parti hükümetinin ülkeye kazandırdığı ekonomik, sosyal ve kültürel kazanımlardan daha fazla pay alması gerektiğini ifade eden Deniz Han, konu hakkında şu görüşlere yer verdi; "İlimizdeki tarım ve hayvancılık gelişmekle birlikte bu iki sektördeki modenleşme çalışmaları büyük önem arz etmektedir. Tarım ve hayvancılığının sanayi yatırımlarına entegre edilmesi ilimizin gelişmesi için olmazsa olmazdır. Yine turizm potansiyelimizin ekonomiye kazandırılması da son derece önemlidir. Bu konuda ulusal çaptaki projelerde yer alınmalı ya da yerel bazda özgün projeler üretilmelidir."


'Gelişen Aksaray, Güçlü Türkiye İçin" sloganıyla,Aksaray'ı hak ettiği yere taşımaya talip olduğunu kaydeden Han; ilimizdeki eksiklik ve sorunları bildiğini, bunları giderecek bilgi ve donanıma da sahip olduğunu aktardı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.