Deniz Han : Aksaray a hizmet etmek benim için onur olacaktır

Deniz Han : Aksaray a hizmet etmek benim için onur olacaktır

Eğitimci-Ekonomist Deniz Han geçtiğimiz akşam Grand Eras otel de verdiği yemekte basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Eğitimci-Ekonomist Deniz Han geçtiğimiz akşam Grand Eras otel’de verdiği yemekte basın mensuplarıyla bir araya geldi. Toplantıda resmen aday adaylığını açıklayan Han neden aday olduğunu şöyle açıkladı; ̶
;
Ülkemizin geleceğini şekillendirecek, dünyadaki yerini belirleyecek son derece önemli bir genel seçimin arifesindeyiz. 12 Haziran'da yapılacak seçimlerin; içeride istikrarın, dışarıda ise itibarın sekteye uğramadan devam edeceği bir seçim olması, tek temennimizdir.


Milli ve manevi hassasiyetleri yaşamımın ve düşünce dünyamın merkezine alarak, genç yaştan itibaren siyasete ilgi duymaya başladım. Muhafazakâr ve yenilikçi bir siyasi anlayıştan gelmekteyim. Çizgimden sapmadan sürdürdüğüm siyasi anlayışımı, hayırlı hizmetlere dönüştürmek amacıyla AK Parti'den Aksaray milletvekili aday adayı oldum.


Aksaray’ımıza ve ülkemize AK Parti'den hizmet etmek benim için bir onur olacaktır. Herhangi bir makam ya da paye elde etmek için değil, gönlümdeki hizmet etme uhdesini yerine getirmek ve ülkemizin kazanımlarına katkıda bulunmak için aday olduğumu takdirlerinize sunuyorum.


Umuyorum ki bu seçim, hak edene hakkının verildiği bir seçim olacaktır. Zira 8 yıldan bu yana tek başına iktidar olan AK Parti, ülkemizde yaptıklarıyla ve yapacaklarıyla daha fazlasını hak etmektedir. Tabii ki bu başarı, Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan ve dava arkadaşlarımızın başarısıdır.


AK Parti Hükümetinin ülkemizde yaşattığı değişim ve gelişimi bugün çok net olarak görebilmekteyiz.


Şöyle ki;


- 2

1 krizden bir yıl sonra enkaz halinde bir ekonomi devralan AK Parti Hükümeti, bugün Türkiye ekonomisini dünyanın 15., Avrupa'nın ise 6. büyük ekonomisi yapmıştır.


- Şubat 2

1'de yüzde 9,4 oranında küçülen Türkiye ekonomisi, Şubat 2
11'de yüzde 8,9 oranında büyümüştür.


- Kişi başına düşen Gayri Safi Yurt İçi Hasıla, 2

2 yılında 3 bin 5

Dolar iken, 2
11 yılında 1
bin 5

Doları aşmıştır.


- Şubat 2

1'de yüzde 75

Gecelik Faiz Oranıyla vatandaşlarımızın cebindeki paralar hortumlanırken, Şubat 2
11'de Gecelik Faiz Oranları yüzde 6,25'lere indirilerek, vatandaşın parası cebinde kalmıştır. 


- Partimizin ekonomi alanındaki en önemli icraatlarından birisi de, iki - üç haneli enflasyon oranlarıyla itibarı yok olan Türk Lirası'na yeniden itibar kazandırarak, enflasyonu tek haneli oranlara indirmesidir. Şubat 2

1'de yüzde 68 olan enflasyon oranı, Şubat 2
11'de yüzde 4,8'e düşmüştür.


Partimiz, sadece Türk Lirası'na itibar kazandırmakla kalmamış, varisi olduğu Osmanlı'nın itibarını Türkiye'ye yeniden iade ettirmiştir. Zira ülkemiz bugün özellikle dış politika alanında sadece Ortadoğu'nun değil tüm dünyanın parlayan yıldızıdır. Ve yine "Çağdaş Medeniyetler Seviyesinin Üstünde Olmak" idealine AK Parti döneminde erişilmiştir.


Siyasi ve ekonomik istikrarı layıkıyla sağlayan hükümetimiz; sağlık, tarım, sosyal güvenlik, hukuk, turizm ve spor gibi tüm alanlarda çok önemli gelişme ve ilerlemeler kaydetmiştir. Özellikle eğitim alanında gerçekleşen ilerlemeleri bir eğitimci olarak hem ilimiz hem de ülkemiz adına takdirle karşılıyorum. Bugün gerek başarılarıyla gerekse ilimize kattığı değerlerle gurur duyduğumuz Aksaray Üniversitesi, Hükümetimiz döneminde kurulan 63 üniversiteden birisidir.   


Bu seçim kuşkusuz sadece ülkemiz için değil, Aksarayımız için de çok önemlidir. Vilayet olduğu günden beri hızla büyüyen ilimiz, özellikle son yıllarda büyüme ve gelişme hızını daha da artırmıştır. Ancak bu olumlu gelişmelere rağmen, ilimizi layık olduğu yere getirememenin acısını hala yüreğimizde taşıyoruz. Ülkemizdeki makro ekonomik gelişmelere bağlı olarak büyüyen ilimizde, daha yapılacak çok iş, alınacak çok mesafe var.


Bilgi ve donanımımla Aksarayımızı, ülkemizin kazanımlarına entegre etmek, yeni projeler üretmek ve üretilen projelerin takipçisi olmak amacıyla milletvekilliğine adayım. Orta Anadolu’nun kültür ve medeniyet şehri olan Aksarayımızı, vatandaşlarımızın görüşleri doğrultusunda, birlik ve beraberlik içinde geleceğe taşımaya talibim. Bunu gerçekleştirebilecek özgüven ve donanıma da sahibim.


Bu zorlu seçim sürecinde AK Parti ve diğer partilerden aday adayı olarak, siyaset arenasında bende varım diyen bütün aday adayı arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Ve son olarak da, iyi ve doğru işler yapacak olan kazansın diyorum” dedi.


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.