Çocuk Oyunu Bu: Aşk

Aşkımın en güzel tarifiydin sen. Hayal meyal bir coğrafyada şiirle hikaye arasında  akıp giden bir metinle yapılan doyumsuz yolculuk …. Sana selam olsun! Körebe oynarcasına kalbini  dahi kapattığın  bir zemheri  ayazında boşlukta  yapayalnız dolaşmaktasın. İnsandan bir yeryüzü açılmış, sunulmuş, karanlığın içinde öylece bekliyorsun. Yokluğunun türküsü  yağmurumu yakarken di’li geçmişten tek  yaram olacak mısın bilmiyorum. Körebe  oynayan bir  çocuk  çaresizliğinde  hazırım . Seni seviyorum!

Gözlerimi göğsüne yasladım. Solum sen. Bu senden başkasına göz yumma sanatıdır. Elma dersem çık, armut dersem çıkma. Koşmaktan yoruldum, saklanmaktan bıktım. Nerde yitirsem hep sende buluyorum başlangıçlarımı. Kaçak dövüşürken gülüşlerim, benim saklambacım aklının zifiri karanlığında kaybolmak. Söyle! İşte oraya gömsünler beni.

Yerden yüksek ve ayaklarım yere değmiyor şimdi. Zaten gönlümün de hiç inesi yok. Kalbini yanından ayıranları ilelebet oyunlarınıza almayınız derler, aşk ta bir çocuk oyunu değil mi? Rakı kadehleri meçhul bir sarhoşun dudaklarına teslim olmuş adeta.  Sarhoşluğumu mavi bir bulut içinde yazdığın senaryoma borçluyum   

Sek sek oynarken bir numara verdim sana Dedim ki: Her şey onunla bir. Ayağımı birden hiç kaldırmak istemiyorum, ama sek sek böyle oynanmaz ki diyeceksin. Olsun sen varsan oyunların kuralları bozulsun istiyorum.

Çocuk oyunu bu aşkın içinde seninle birlikte büyüyorum. İç ceplerime zamansızlığının ve uzaklığının tüm sözcüklerini bıraktım. Ardına bakmadan uçsa da kuşlar, solumda olman hiç değişmez. Küçükken ‘küseceksen oynamayalım, bak mızıkçılık yapma derdik’. Şimdi tüm mızıkçılığım ‘Ayrılık da sevdaya dâhil diyen şaire. Hiç sevmemiş mi acaba deyip, kendi kendime konuşuyorum bazen. Sonra hatırı sayılır bir yalnızlığı ararmışçasına kahve yapıyorum. Sahne aralarında kararmıyor ışıklar, tek başıma tiradlar atamıyorum ve ben artık kaybedecek hiçbir şeyim yokmuşçasına oynayamıyorum. Hayata dokunan ezber bozan senaryomuzu sen varsın diye seviyorum.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
11 Yorum