Cihangir Fikri Saatçioğlu :Aksaray ın İlk Önceliği Ekonomidir

Cihangir Fikri Saatçioğlu :Aksaray ın İlk Önceliği Ekonomidir

Ak Parti milletvekili aday adayı Cihangir Saatçioğlu yaptığı açıklamada, Aksaray ın İlk Önceliği Ekonomidir dedi

Ak Parti milletvekili aday adayı Cihangir Saatçioğlu yaptığı açıklamada, Aksaray’ın ihtiyaçlarını şimdiden tespit etmeye başladı. Ekonomi ve işletmeci kimliği ile tanınan Saatçioğlu, Aksaray’ın ilk önceliği ekonomisidir diyerek açıklamasına şöyle devam etti; ̶
;Hızla büyüyen Türkiye ekonomisi’nden daha fazla pay almak isteyen ve yeni markalar çıkarmayı hedefleyen Aksaray'ın ilk önceliliği ekonomik kalkınmadır.


Çünkü ekonomimiz düzgün olmazsa diğer hayallerimizde gerçekleşmeyebilir. Ş u ana kadar AK Parti hükümetinin Aksaray’da gerçekleştirmiş olduğu birçok icraatın ana kaynağı ekonomik istikrardır. Zaten siyasi istikrar ve Ekonomik istikrar bir birinden ayrılamaz bir bütündür. Geçen günlerde Ak Parti Aksaray Milletvekilliği Aday Adaylığımı açıklarken ekonomi ekseninden yayılan bir bütünsel bakışla durumu ele almıştım.


Çünkü AK Parti hükümetinin yapmış olduğu; sağlık, sosyal güvenlik, sosyal yardım, eğitim, tarım, ulaşım, haberleşme, güvenlik, enerji, toplu konut gibi alanlarda yapılan bir dizi reformların ana kaynağı ekonomik büyümedir dedi.


Bunun elbette Aksaray boyutuna baktığımızda da aynı paralelde gerçekleştirilen icraatları görmekteyiz ki şöyle;


Aksaray Üniversitesi AK Parti hükümeti döneminde Aksaray'ımızıın olmuştur. Ayrıca bu dönemde Yeni Adalet Sarayı hizmete girmiş ve doğalgaz   Aksaraylıya arz edilmiştir.Aksaray’daki çevre yolların tamamı duble yol olmuş,.Konya yolunun da duble çalışması tamamlanmıştır. .


Yeni Hükmet Konağının faaliyete geçmesine az bir süre kalmış, Aksaray Kültür Merkezi de budönemde Aksaray’a kazandırılmıştır. .


TOKİ sayesinde binlerce değerli Aksaraylı ev sahibi olmuştur. .


KÖYDES Projesi  ile Köy yollarına kilitli taşlar döşenmesi AK Parti’nin Aksaray’a kazandırdığı bir başka hizmettir. . Tarım’da ki desteklemeler Aksaray çiftçisine destek olmuştur. Aksaray Bölgenin en iyi ve en kapsamlı Acil Servislerinden birine sahip olmuştur” dedi.


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.