Celalettin Kılıç :"Hurşit Güneş i Esefle Kınıyorum."

Celalettin Kılıç :"Hurşit Güneş i Esefle Kınıyorum."

Aksaray il genel meclıs üyesı ve vilayetler birliği yönetim kurulu üyesi ve daimi encümeni Celalettin Kılıç yayınladığı basın bildirisinde şunları söyledi.

Aksaray il genel meclıs üyesı ve vilayetler birliği yönetim kurulu üyesi ve daimi encümeni Celalettin Kılıç yayınladığı basın bildirisinde şunları söyledi.


 


 CHP genel başkan yardımcısı   Hurşit Güneş in yaptığı; kürtleri kucağımıza oturtacağız” densiz konuşmasını esefle kınıyorum. İnsanların seçme, seçilme hakkı ile , türkiye cumhuriyeti vatandaşı olan ve etnik kökeni ne olursa olsun bu ülkede kime oy vereceğini bileceği kadar iradesi vardır. Güney doğuda, doğuda ve tüm türkiye de yaşayan kürt vatandaşlarımız 1


yıldır türkiye cumhuriyeti topraklarında birlikte yaşadıkları müslüman din kardeşleri ile gönül birliği ve kader birliği yaparak bu ülkenin kalkınması ve atatürk ünde hedef gösterdiği ileri medeniyet ve çağdaşlık seviyesine ulaşması için kime oy vereceğini bilecek kadar iradelilerdir. 
 CHP genel başkan yardımcısı  yıllarca kürsülerde ders vermiş,  kendisini aydın sanan bir insanın değil de anca  şerefsiz ve kendini bilmez bölücünün yapacağı bir sözdür. Şu dönemlerde ergenekon sanıklarını hapisten çıkarmak için milletvekili yapma hesapları yapan ve apo nun en yakın dostlarından yalçın küçük ün dostu olan hurşit hoca nın kocaeli deki söyleminde ̶
; kürtleri kucağımıza oturtacağız” sözü anca seviyesi düşük, kuyruk acısı olan yöneticilerin söyleyeceği bir söz olarak algıladım. Çünkü bu genel başkan yardımcısıda eski genel başkanı gibi uçkuruna düşkün olabilir. 
 Aklı  başka yerlerde olabilir,  ama yapacağı uçkuru düşüklüğü kendi çöplüğünde yapsın. Birilerini kendine kobay  kullanmak isteyerek  halt etmesin.  Sabahsöylediğini sonra  inkar edip kıvırmasın. Söylediğini inkar ediptebunu ortaya çıkarıp yazan basın mensupları ve siyasilere kızıp, kendini temize çıkarıp,  çamur atmasın. Kendisini bir kürt vatandaş olarak kınıyor ve  istifaya davet ediyorum.


 


Aksarayda yaşayan ve chp ye oy veren vatandaşlarımızın dikkatlerini çekmek istiyorum. Güneydoğu, doğu ve aksaray da yaşayan kürt vatandaşlarımız kime oy vereceklerini kimi destekleyeceğini bilirler. Kimsenin oyu ipotekli değildir. Her zaman ve her ortamda aklıselim düşünür ve gereğini yaparlar. Herzaman muhafazakar ve vatan sever kardeşlerimiz kimi nereye oturtacaklarını iyi bilirler. Sevgili huriş hoca  istersen doğu ya  bir seyahat yap orada iyi patlıcan kebap ve oturtma yaparlar. Ama orda sadece bir elin parmağı kadar milletvekilkiniz olduğu için gidemezsin değilmi?  O insanlar 2

2, 2

4, 2

7, 2

9 ve referandumda chp ye sandıkta gerekli dersi vermişti. 
 Aksaray chp teşkilatından aksaray da yaşayan kürt kökenli vatandaşlardan özür dileyip,  genelbaşkan yardımcıları  hurşit bey i kınamalarını diliyorum. Ya değilse haziran seçimlerinde de her zamanki gibi sandığa daha fazla gömerler.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.