Gökten ÖZTÜRK

Gökten ÖZTÜRK

BUGÜN MÜSAİT MİSİNİZ ?


  Sevgili Aksaray medyacılar yoğun iş trafiğinin ardından 3-4 gündür yazımı yazamamıştım.Hafta sonunun sakin geçmesiyle  yeni yazımla beraberim.Dün akşam Eforda bir resim sergisine davetliydim.Emekli öğretmen Havva Ermiş Hanımefendi emeklilikten sonraki dönemlerini eşi ve çocuklarından sonra resime ayırmış.Bugün müsaitseniz Efor'a giderseniz Villa Resim SANAT galerisinde o şahane yağlı boya resimleri görebilirsiniz.
    Resimde en çok manzara ilgimi çeker hanımefendi çok süper manzara resimler yapmış insanın içi açılıyor.Hasandağı manzarası kuşların doğadaki görüntüleri harika herşey harika ama  doğayı bozan bizleriz.

   Geçtiğimiz pazartesi günü Aksaray Valisi Sayın Alimoğlu ile beraberdik benim valilikle bir işim olmadığı için  kendisiyle uzun süre görüşmüyorduk.Telefon açtım müsaitmiş özlem giderdik sayın valimle epeyi sohbet ettik.Aksaraya yapılan çalışmalardan tutunda tarım hayvancılığa kadar.

    Sayın Orhan Alimoğlu bir doğa tutkunu tarım hayvancılığı çok seviyor ve çifçilerin yeni gelişen teknoloji ile tarıma gösterilen ilgiden hayli memnun.Vali Beyin Antalyalı olması bu işten çok güzel anladığı ortaya koyuyor.

    Aksaray Valiliğinin çalışmalarını basın mensubu arkadaşlarım daha geniş bir şekilde haber yaptığı için burada işlemeyeceğim.

    Aksaray siyaseti soğuk havada da olsa süper ısınıyor.Ak Parti  Eskil'de yeni yönetimin seçilmesi inşalah hayırlara vesile olur.Eskil Merkez İlçe Başkanlığının seçim sürecinde şu şöyle oldu bu böyle oldu diye şimşekleri üzerime çekmek istemem.

  Erdoğan KAYA abim Eskil'de gereken ne ise onu yazmış Hilmi Yol kardeşim  o memleketin insanı eğrisiyle doğrusuyla benden daha iyi biliyor.Arkadaşlar önemli olan hizmet yapabilmek.Neyi paylaşamıyoruz ? Menfaatlerimiz ön plana alırsak küskünlükler ortaya çıkar aman dikkat...

   5 Şubat 2
12 Pazar günü Ak Parti Merkez İlçe Başkanlığı Kongresinde Haluk Şahin Yazgı tek aday olarak katılacak sonradan bir aday çıkmazsa.Burada da küskünlerin olmasını istemiyoruz.Ben Haluk Şahin Yazgı'dan önce babası Mimar Rahmetli Hadi Yazgı'yı tanırım.Kurşunlu Caminin yeniden yapılmasının mimarı.Allah bu emeğinin karşılığını mahşerde kat kat versin.Haluk Şahin Yazgı babasının manevi mirasını çoktan devraldı.  

 M.H.P cephesi merkez ilçe başkanlığından sonra Aksaray'ın ilçelerinde  kongre sürecini yaşayacak Nisan-Haziran arasında da İL Başkanlığı seçimleri yapılacak.Duyduğum haberlere göre birden fazla aday yarışacakmış Allah onların hakkında da hayırlısını versin.

    Arif Delen abimin bir şiiriyle sözlerime son vereceğim gününüz gününüzden güzel geçsin

 

Allaha emanet olun selam ve dua ile

                             

 

                                        


ÖĞÜNMEK GİBİ OLMASIN AKSARAYLIYIM  Sevdası yücedir sever gönülden
Bir türkü çığırır düşmez dilinden
Babayiğidin harman olduğu yerden
Öğünmek gibi olmasın Aksaraylıyım

Ihlara güzelyurt ekecik hasandağısı
Evliyalar diyarı şirin kültür deryası
El emeği göz nuru taşpınar halısı
Öğünmek gibi olmasın Aksaraylıyım

E doksan kara yolu içinden geçer
Hem modern güzel hemde tarihi eser
Tam Dünyanın merkezi olduğu bir yer
Öğünmek gibi olmasın Aksaraylıyım

Arif Delen söyler bu şehrimin ozanı
Çok seviyorum dostlar Aksarayımı
Hiç bir şey eksilmez benim sevdamı
Öğünmek gibi olmasın Aksaraylıyım
 

Arif Delen Halk Ozanı 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.