Bozkıl "Allah'ın yarattığı hiçbir bitki çöp değildir!"

Bozkıl "Allah'ın yarattığı hiçbir bitki çöp değildir!"

Eskil’in Koçlar Yaylası’ndan İbrahim Bozkıl tarafından ilçe merkezinde geçtiğimiz aylarda açılan Lokman Hekim Şifalı Bitkiler-Aktar-Baharat yeni yerinde müşterilerinin hizmetinde.

Bitkilere karşı çocukluğundan beri özel bir merakı olduğunu ifade eden İbrahim Bozkıl, “İnsanlara yardım etmek ve onların bir sıkıntısının giderilmesine vesile olmak çok hoşuma gidiyor. Hayatım boyunca da hep böyle davrandım. İmam Hatip Lisesi’nde okurken, Allah’ın bize verdiği nimetleri sürekli araştırıyor ve araştırdıkça bilgim ve ilgim artıyordu. 2-3 sene süren araştırmalarım neticesinde yaratılan hiçbir şeyin çöp olmadığının farkına vardım ve bundan sonra da bitkilerin insan sağlığı üzerindeki etkileri üzerinde durdum. Bir kiraz sapının bile insan vücuduna ne kadar faydalı olduğunu veya dertlere derman olduğunu gördüm. Böylece şifalı bitkiler, baharat vb şeylere daha da yoğunlaştım. Aksaray’da lise arkadaşımın babası aktarcılık yapıyordu onun yanında 2 sene çalışarak eğitim aldım, sonra bir yılda Konya’da büyük aktarların yanında çalıştım ve kendimi sürekli geliştirdim. Yeterli donanıma sahip olunca da memleketimin insanına hizmet etmek adına 8 ay önce iş yerimi açtım.” Diye konuştu.

“Filikçi İş Hanındaki dükkanımda çok sayıda müşterimiz ürünlerimizden fayda gördü, hemşehrilerimize daha iyi hizmet vermek için dükkanımızı büyütmeye karar verdim. Şehit Recep Bozdağ Caddesi üzerindeki yeni iş yerimizde hemşehrilerimizin hizmetindeyim” Diyen Bozkıl sözlerini şöyle sürdürdü, “Dükkanımızda aktara dair her şey bulunmaktadır;baharat, pekmez, macun, bitkisel yağ,kendi ürettiğimiz petek bal, bitkisel su, gıda takviyesi, şerbet, şifalı bitki, kuru yemiş, kahve, kolonya, bitkisel cilt bakım ürünü, doğal kalıp sabunu, bitkisel çay ve macunun yanı sıra çörek otunu kendi makinemizle çekiyoruz, özel olarak karışımlar yapıyoruz. Her türlü rahatsızlığa elimizden geldiğince çare bulmaya çalışıyoruz ve bunda da başarılı oluyoruz. Mevsimsel bitkisel ilaç takviyesi uyguluyoruz, tüm hemşehrilerimi dükkanımıza beklerim. Bitki çayı müşterilerimize ikramımızdır.”

69164931_929432800743885_2501602730892591104_o.jpg1-192-001.jpgaksaraymedya.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.