BİZİM SAFIMIZ NERESİ (?)

BİZİM SAFIMIZ NERESİ (?)

 Neden bizim bir birliğimiz yok? Neden bir bütünlük oluşturamadık? Dünya üzerindeki diğer devletlerin 1 er ülkesi varken mevcudiyetini koruyan biz Türklerin 7 devleti var. Türkiye, Azerbaycan, KKTC, Özbekistan, Türkmenistan, Kırgızistan, Kazakistan adlı 7 devletimiz var. Allah devletlerimizin ömrünü uzun eylesin.

  Sovyetler birliğinin dağılmasının ardından 2
yıl önce 5 Türk halkı artık kendi devletlerinin çatısı altında kendi kendilerinin idarecileri oldular.

  3
Ekim 1933 tarihinde M. Kemal ATATÜRK’ün söylediği bir söz var. ̶
;Sovyetler birliği bir gün dağılabilir ve o gün Türkiye ne yapacağını iyi bilmelidir”.

   Atatürk’ünde dediği gibi Türkiye ne yapacağını iyi bilmelidir. Bildik mi peki? Tabiî ki de hayır. Türk birliğinin kurulmasına dair sadece milliyetçi kesim sözleriyle ve faaliyetleriyle bu konuyu dile getirmekteler. Ya diğer düşünce akımındaki kitleler ne diyor? Kimisi Arap birliğinden, kimisi Avrupa birliğinden bahsetmekteler. Sadece bir başımıza yeteriz diyen düşüncelere de rastlamak mümkün.

   Son yıllarda bu ülkeler sanki üvey kardeş muamelesi görür gibiler. Baksanıza bir Azerbaycan’a dahi Ermeniler karşısında sahip çıkılamadı.

   199
’lı yıllarda dağılan SSCB’den sonraki bağımsız 5 Türk devleti ile girişilmiş olan yakınlık sayesinde o yakınlık meyveleri toplanmaya başlanmıştı bile. Hatta ve hatta Anadolu Türkiye’si 7 devlet arasında kutup yıldızı unvanını eline almıştı.

   Milletler nasıl kendi aralarında, kıtalarda birleşerek dünya hâkimiyetini ellerine almak istiyorlarsa bizlerde elimizdekilerinin değerini bilerek bir an önce kendi aramızda bir bütünlük oluşturmalıyız.

   Biz Türkler Müslüman da olsak Arap olmadığımız için Arap birliğinden her ne kadar uzak durmamız gerekiyorsa, Hıristiyan olmadığımız içinde emperyalist yönetim sergileyen Avrupa birliğinden de uzak kalmalıyız. Yeni bir oluşum, yeni bir harekât düşüncesi doğrultusunda bir an önce kendi Türk birliğimizi 2
yıl önce atılan temellerin üzerine oturtarak inşaata devam etmeliyiz. Artık safımızı belli etmenin zamanı geldi de, geçmiyor mu bile? HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.