Bizim Baraj Konusunda Korkumuz Yok

Bizim Baraj Konusunda Korkumuz Yok

Has Parti Aksaray İl Başkanı Nurettin AKTAN seçim barajı ve gündemle alakalı önemli açıklamalarda bulundu.

Has Parti Aksaray İl Başkanı Nurettin AKTAN seçim barajı ve gündemle alakalı önemli açıklamalarda bulundu.


Hükümetin ve muhalefetin görevlerini yerine getirmediğini, sürekli suni gündemler ile uğraştıklarını savunan Aktan, ``Biz büyük değerlere sahip bir milletiz. Biz kimlikler üzerinden ayrıştırıcı, bölücü bir siyaset yapmayacağız. Biz üstün değerler, yüksek idealler üzerinden siyaset yapacağız. Bizim farkımız budur. Türkiye`de sorunlar ancak bu siyaset sistemi ile sorunlar çözülebilir. Bu güne baktığımız zaman, siz laikliği önemsiyorsanız dindarlık ile korkutuluyorsunuz, dindarlığı önemsiyorsanız laikçilik ile korkutuluyorsunuz. Etnik kimlikler üzerinden insanlar ayrıştırılmaya çalışılıyor. Sorunların çözümü üzerine siyaset yapılmıyor. O yüzden biz Türkiye`de siyaseti sahih bir çizgiye getirmek üzere yola çıktık`` dedi.
Türkiye`nin gündeminin ``ucube heykel`` tartışmasıyla meşgul edilmemesi gerektiğini ifade eden Aktan, şöyle dedi:


``Benim başbakanımın gündemi Kars`taki heykelin ucubeliği olmamalı. Bizim gündemimiz bunlar olmamalı. Bakın NATO`nun kuruluşundan bu güne en önemli kararlardan biri füze kalkanıdır. Hiç tartışılmadı. Yazık değil mi? Biz komşumuzun elini kolunu tutacak bir silahlı gücü Türkiye`ye getirdik. Amerika ile İsrail İran`ı vuracak, İran karşılık vermesin diye, İran`dan kalkacak füzeleri önlemek için Türkiye kalkan olacak. Bunun mayın döşemesinden farkı yok. 195
`de mayın döşendi, şimdide bu füze kalkanı getirildi. Bunu niye konuşmuyorlar. Her konuyu tartışma, çatışma konusu yaptılar. Anayasa referandumun da ne yaptılar, birbirlerinin soyu ile boyu ile adı ile uğraştılar. Biri Kemal, biri Recep... Hala onu yapıyorlar.
Bizim baraj konusunda korkumuz yok.


Has Parti İl Başkanı Aktan; Has Parti iktidar alternatifidir. Ülkemizi en iyi biz yönetiriz ideasını, Genel Başkanına ve Kadrolarına baktığınız zaman anlarsınız. Bu sebeple “Bizim baraj konusunda korkumuz yok. Hazineden yardım almak konusunda adaletsizlik yaşanmaktadır. Yakında bir seçime giriyoruz. Yanılmıyorsam, iktidar partisi 4

milyon lira yardım alacak. Muhalefette 15
-2

milyon lira falan alacak. Peki, iktidar böyle. Muhalefet ne yapıyor. Muhalefet görevini yerine getirmiyor. Muhtemel korkuların üzerinden karar üretiliyor. İşte CHP gelmesin diye AK Parti`ye oy verilmeye mahkûm ediliyor. Ya da tam tersi.” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.