Belediye Başkanı İle Emniyet Müdürü Şehit Ailesine Moral Ziyaretinde Bulundu

Belediye Başkanı İle Emniyet Müdürü Şehit Ailesine Moral Ziyaretinde Bulundu

BELEDİYE BAŞKANI NEVZAT PALTA İLE EMNİYET MÜDÜRÜ DR. HALİS BÖĞÜRCÜ ŞEHİT POLİS MEMURUNUN AİLESİNE MORAL ZİYARETİNDE BULUNDU

Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta, İl Emniyet Müdürü Dr.Halis Böğürcü, Başkan Yardımcısı Hüseyin Altınsoy ve Belediye Meclis Üyeleri Sevinç Kasal ile Özlem Tunç İlhan 1994 yılında Muş Emniyet Müdürlüğünde görev yaparken içinde bulunduğu aracın devrilmesi sonucu şehit olan Aksaray’lı polis memuru Resul Korkmaz’ın ailesini ziyaret ettiler.

Başkan Nevzat Palta ziyaret sırasında yaptığı açıklamada şunları söyledi “Öncelikle şunu söyleyeyim şehit babası, şehit annesi, şehit eşi, şehit kardeşi olmak büyük bir şereftir. Tabi ki ateş düştüğü yeri yakar. Ama şehitlik herkese nasip olmaz. Çünkü Cenab-ı Allah diyor ki “Allah yolunda öldürülenlere ölüler demeyiniz. Hakikatte onlar diridirler siz anlayıp bilemezsiniz.”Aynen Ayeti Kerimenin meali budur. Dolayısıyla onlar diridirler. Keşke Cenab-ı Allah herkese şehit olmayı nasip etsin. Ölümün güzeli de var. O da şehitliktir. Allah sizlere sabır versin. Bizler bugün sağ salim duruyorsak şehitlerimizin ve emniyetçilerimizin sayesinde duruyoruz. Şehidimize Allah gani gani rahmet eylesin. Mekânını cennet eylesin. Sizler şehit yakını olarak en büyük şerefi taşıyorsunuz.

Şehidin Annesi Semiha Korkmaz oğlunun şehit olmasıyla ilgili yaşadıklarını şu şekilde anlattı. “Oğlum okudu da polis oldu. Oraya giderken eve gelmedi. Eve telefon etti “Anne ben Muş’a gidiyorum” Oğlum ne çabuk gidiyorsun dedim.”Ben yazıldım gidiyorum anne” dedi. Bende “Niye hemen gidiyorsun? oğlum. Bir gelsen eve uğrasan da seni görsem dedim. Bir haber geldi sonra. Ben şoka girdim. Allah rahmet eylesin kabri nur olsun. Oğlumun kabrini ben yaptırdım göçtü yıkıldı. Sizler onun kabrini yaptırdınız Allah hepinizden razı olsun. Şimdi gidiyorum Odalarını konaklarını yaptırdılar diyorum. Allah onlara Halil İbrahim Bereketi versin. Doldursun taşırsın.”diyerek gözyaşlarını tutamadı.İl Emniyet Müdürü Dr. Halis Böğürcü’de yaptığı açıklamada şunları söyledi “Halkımızın rahat ve huzurlu olması için gece gündüz çalışan teşkilatımız bu uğurda çok şehitler verdi. Bunlardan biriside Aksaraylı Resul Korkmaz kardeşimizidir. Bende teşkilatımız mensubu olan ve görevi başındayken şehit düşen polis memurumuz Resul Korkmaz’a Allahtan rahmet yakınlarına sabır ve başsağlığı diliyorum.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.