BBP İdam Cezasının Gelmesi İçin İmza Kampanyası Başlattı

BBP İdam Cezasının Gelmesi İçin İmza Kampanyası Başlattı

Büyük Birlik Partisinin (BBP) yurt genelinde başlattığı ‘idam cezası geri gelsin imza kampanyası’ Aksaray’da da başladı.


Büyük Birlik Partisinin (BBP) yurt genelinde başlattığı ‘idam cezası geri gelsin imza kampanyası’ Aksaray’da da başladı. Hükümet Meydanında stant kuran BBP’liler 3 Nisan’a kadar Aksaraylılardan imza toplayacaklar. Ahlaki ve Bölücü Terör suçluları için idam cezası isteyen BBP’liler hükümet meydanında basın açıklaması yaptılar. Kampanyaya kısa sürede Aksaraylılar büyük destekler verdi. Genç yaşlı, kadın erkek yüzlerce Aksaraylı BBP’nin kampanyasına destek için düzenlenen formlara ad ve soyadlarını yazarak imza attılar. Kısa sürede çok sayıda vatandaşın kampanyaya ilgi gösterdikleri gözlendi.


- Aksaraylılar Kampanyaya İlgili -


BBP İl Başkan Vekili Yılmaz Öngün, kampanyaya ilişkin yaptığı açıklamasında tek bir vatandaşın dahi güvenliğinin ve huzurunun AB uyum yasalarına feda edilemeyeceğini belirtti. Ceza kanunlarının mevcudiyetinin kamu vicdanını rahatlatmak olduğunu kaydeden Yılmaz Öngün, sosyal infial oluşturan suçlara karşı emniyet duygusunu temin etmek adına idam cezasının geri gelmesinin ve tavizsiz uygulanmasının gerekli olduğunu söyledi. İdamın verilen en büyük ceza olduğuna dikkat çeken Öngün, ̶
;İdam belirli ağır suçlara verilir ve özel bir cezadır. Sadece sosyal hayatta ve vicdanlarda infial oluşturan suçları işlemeye niyetli olanları en etkili şekilde caydırmak için değil, insanların vicdanındaki adaleti ve adalete olan güveni sağlamak amacıyla idam geri gelmelidir” dedi. Her yıl binlerce çocuğun kaybolduğunu, tecavüze ve istismara uğradığını, organ mafyalarının ve sapıkların kurbanı olduğunu kaydeden Yılmaz Öngün, önemli noktalara değindi. Öngün, kampanyanın 3 Nisan’a kadar Parti Binası önünde süreceğini söyledi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.