Başkan ve Meclis Üyelerinden Sakatlar Derneği Yönetimine Ziyaret

Başkan ve Meclis Üyelerinden Sakatlar Derneği Yönetimine Ziyaret

Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta ve belediye meclis üyeleri Mahmut Kuzucu, Sadi Özdil, Baki Ekecik ve Yakup Çay ile birlikte Sakatlar Derneği yönetimini ziyaret etti.

Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta ve belediye meclis üyeleri Mahmut Kuzucu, Sadi Özdil, Baki Ekecik ve Yakup Çay ile birlikte Sakatlar Derneği yönetimini ziyaret etti.


Aksaray Sakatlar Derneği Başkanı Bekir Kaya Başkan ve meclis üyelerine ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek şunları söyledi “Sayın Başkanımıza bizi ziyaretinden ve özürlüler merkezini kurarak faaliyete geçirmesinden dolayı ayrıca teşekkür ediyorum. Çünkü Başkanımız bizim derneğimizin yükünü % 8
oranında bizim üzerimizden aldı.Aksaray’da özürlüler hakkını aramasını bilmiyor.Bu yönden gelen kişileri yönlendirme açısından özürlüler bürosu bizim için büyük bir kazanç oldu.Sağ olsun başkanımız meclisten böyle bir karar çıkararak bize çok güzel bir büro açtı.Derneğimiz ve büromuz istişareli bir şekilde çalışıyor.Hangi konuda olursa olsun özürlülere elimizden geldiğince yardımcı oluyoruz.Başkanımız sadece sakatlar haftası veya dünya özürlüler gününde değil diğer günlerde de bizleri ziyaret eder Bundan dolayı da teşekkür ediyorum”


Başkan Nevzat Palta ise açıklamasında şu görüşlere yer verdi “Bizde meclis üyesi arkadaşlarımızla sakatlar derneğimizi bir ziyaret edelim istedik. Hem Özürlüler koordinasyon büromuz olsun hem de derneklerimiz olsun kendi mensubu olduğu özürlü kardeşlerimize veya diğer özürlü kardeşlerimize her türlü desteği yapıyorlar. Ben bu açıdan başta Sakatlar Derneği Başkanı Bekir kardeşimiz olmak üzere emeği geçen bütün herkese teşekkür ediyorum.Sonuçta özürlülerde bizim kardeşimiz ve toplumun bir parçasıdır.Hiç kimse özürlü olmayı istemez.Ama özürlü olmakta suç değil.Bizde Aksaray belediyesi olarak imkanlarımız dahilinde özürlü kardeşlerimize yardımcı olacağız.”Başkan Nevzat Palta “Özürlüler Koordinasyon Büromuzda 5

Den Fazla Özürlüye Hizmet Verildi”


Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta, beraberinde ki meclis üyeleriyle birlikte özürlülere yardım amacıyla kurulan Aksaray Belediyesi Özürlüler Koordinasyon Bürosu’nu ziyaret ederek yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi aldı.


Başkan Nevzat Palta yaptığı açıklamada şunları söyledi “Aksaray Belediyesi Özürlüler Koordinasyon Büromuzu
4.
9.2

8 yılında meclis kararı ile kurduk. Belediyemize ait bir personelimiz burada görev yapmakta.2

8’den 2
11 yılına kadar 5

’den fazla özürlü kardeşimize yol gösterme, bilgilendirme veya değişik alanlarda yardımcı olundu. Tabi bu arada özürlülerle ilgili derneklerle birlikte koordinasyon içinde böyle bir hizmeti veriyoruz. Toplumun bir parçası olan bu özürlü kardeşlerimize her zaman imkânlar dâhilinde yardımcı oluyor ve bu anlamda gerekli desteği veriyoruz.
Hükümetimizin yapmış olduğu çalışmalar ve çıkarmış olduğu kanunlarla son 7-8 yıl içinde özürlülerle ilgili devrim niteliğinde tarih yazacak bir çok çalışmalara imza atıldı.Buda özürlü kardeşlerimiz açısından çok önemli bir hizmettir..Hem istihdam konusunda hem de diğer konularda olsun güzel hizmetler yapılıyor.2
1
yılında bu Anayasa oylaması, referandumla ilgili oylamada özürlülerle için pozitif ayrımcılıkla ilgili ciddi çalışmalarda önümüzdeki günlerde yapılacak.Bu çalışmalarda hükümetimiz tarafından yapılıyor.Özürlü kardeşlerimiz toplumun bir parçası daha öncede defalarca bunu ifade ettik.Her sağlam bir özürlü olmaya adaydır.Kimsenin yarın sağlam olacağına dair garanti yok.olaya böyle bakmak lazım.Özürlü kardeşlerimizi bu çerçevede değerlendirip ne gerekiyorsa yapmalıyız ve bu kardeşlerimiz kucaklamalıyız.Koordinasyon büromuz 3 yıldır bu hizmeti veriyor.Belki bundan sonra daha da aktif hale getiririz.Diğer Sakatlar Derneği ve sivil toplum örgütleriyle koordineli bir şekilde yolumuza devam edeceğiz.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.