Başkan Nevzat Palta Ve Meclis Üyelerinden Türk Metal Sendikasını Ziyaret Etti

Başkan Nevzat Palta Ve Meclis Üyelerinden Türk Metal Sendikasını Ziyaret Etti

Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta, meclis üyeleri Yunus Gümüşsoy, Malik Ekinci ve Mehmet Özer ile birlikte Türk Metal Sendikası Aksaray Şubesi Başkanı Muhterem Taşdemir i makamında ziyaret etti.

Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta, meclis üyeleri Yunus Gümüşsoy, Malik Ekinci ve Mehmet Özer ile birlikte Türk Metal Sendikası Aksaray Şubesi Başkanı Muhterem Taşdemir’i makamında ziyaret etti.


Sendika Başkanı Taşdemir ziyaretle ilgili açıklamasında şunları söyledi ̶
;Sayın Belediye Başkanımıza sivil topluma gösterdikleri ilgi ve alakadan dolayı çok teşekkür ediyoruz. Zaman zaman bizde kendilerini ziyaret ettik. Şehrimizde gördüğümüz bazı eksiklikleri veya başka yönleri varsa bunları da zaman zaman paylaşıyoruz. Başkanımızla bu konuda sürekli birlik ve beraberlik içindeyiz. Kendilerine ve meclis üyelerine bizi ziyaret ettikleri için teşkilatım ve şahsım adına teşekkür ederim”.


Başkan Nevzat Palta ise açıklamasında şu görüşlere yer verdi ̶
;Türk Metal Sendikasının geçtiğimiz Ekim ayı içinde yapmış olduğu kongre sonucunda yeni bir yönetim oluştu. Bizde yeni yönetime bir hayırlı olsun diye böyle bir ziyareti gerçekleştirdik. Aksaray’ımızda hizmet veren bütün sendikalarımız, kamu kurumlarımız, sivil toplum kuruluşlarımız olmak üzere hepimizin ortak derdi kendi mensupları başta olmak üzere şehrimizle ve ülkemizle ilgili her türlü hayırlı konularda güzel işlerde birlik ve beraberlik içinde olmamız gerektiğini her zaman vurguluyoruz. Bunu yaptığımız zaman hem şehrimiz hem de ülkemiz kazanır. Türk Metal Sendikası özellikle Mercedes’le beraber 198
’li yıllarda doğdu. Uzun yıllardan beri bu camiaya hizmet veren bir sendika bende Mercedes’i yakından takip ettiğim için biliyorum. Geçmişte az da olsa bir emeğimiz var. Dolayısıyla burada çalışan işçilerle bizim bir gönül bağımızda var. İnşallah başta sendika başkanımız olmak üzere sendikadaki arkadaşlarımızın güzel hizmetler vereceği kanaatindeyim. Tekrar hayırlı uğurlu olsun.


Tabi bu arada biz Mercedes’in her aşamasını takip ediyoruz.2

8 yılında yaklaşık 17 bin araç üretmişlerdi.2

9 yılı hedefleri daha fazlaydı. Fakat maalesef dünyadaki ekonomik kriz nedeniyle 2

9 yılında 3 bin civarında araç üretti. Her şeye rağmen yine tebrik etmek lazım. İşçileri fazla mağdur etmediler. Bir kısmı burada kaldı bir kısmı İstanbul’a gönderildi. Emekliliği gelenler emekli oldu. Ama bu süreç tatlı bir şekilde geçirildi.2
1
yılında 1
bin civarında üretim gerçekleşti.2
11 yılı hedefleri de 16 bin civarında olması lazım. Tabi buda şunu gösteriyor. Krizin Türkiye’ye yansıması oldu ama 3 bin araçtan 1
bine çıkması şu anki hedeflerinin de16-17 bin olması kriz döneminin bittiğinin göstergesidir. Bu da hem Aksaray’ımız, hem işçi kardeşlerimiz hem de Mercedes açısından çok önemlidir Bu açıdan şehrimizi ve ülkemizi güzel günler bekliyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.