Başkan Nevzat Palta Ve Bayan Meclis Üyelerinden Yaşlılara Anlamlı Ziyaret

Başkan Nevzat Palta Ve Bayan Meclis Üyelerinden Yaşlılara Anlamlı Ziyaret

Yaşlılar Haftası nedeniyle Huzurevindeki Yaşlıları ziyaret eden Başkan Nevzat Palta, yaşlılar için özel olarak yaptırılan pastayı meclis üyeleri ve yaşlılarla birlikte kesti.

Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta, Yaşlılar Haftası nedeniyle eşi Aysun Hanım ve Belediye Meclis Üyeleri Sevinç Kasal, Özlem Tunç İlhan ve Ayşe Akel  ile birlikte Aksaray Huzurevine giderek yaşlılara çiçek dağıttı ve pasta keserek moral verdi.


 


YAŞLILARIMIZ ŞU ANDA BİZE AYNA GÖREVİ YAPIYOR


 


Başkan Nevzat Palta yaptığı açıklamada şunları söyledi ̶
;Yaşlılar Haftası nedeniyle Meclis üyelerimizle birlikte yaşlı amcalarımızı, teyzelerimizi ziyaret edelim istedik. En azından onların duasını alalım istedik. Tabi ki buraya geldiğimiz zaman özellikle şunu hissetmemiz ve anlamamız lazım. Bizim bir sonraki geleceğimiz de budur. Aslında şu anda bu yaşlı insanlarımız bize ayna görevi görüyor. Allah ömür verirse bundan 2
yıl sonra bizlerde yaşlanacağız. Bu nedenle yaşlılarımızı mutlaka ziyaret edip, hayır dualarını almamız gerekiyor.


 


BAŞBAKANIMIZA VE HÜKÜMETİMİZE YÜREKTEN TEŞEKKÜR EDİYORUM


 


Ben buradan başta Başbakanımıza ve hükümetimize yürekten teşekkür ediyorum. Gerçekten son yıllara baktığınız zaman Devletimizin her türlü imkânları var. Sosyal Hizmetler İl Müdürümüz Ramazan Bey ile görüşmemde  ̶
;Yaşlılarımızın neye ihtiyaçları var?” diye sorduğumda ̶
;Başkanım hiçbir ihtiyaçları yok. Sadece sevgiye ve duaya ihtiyaçları var.”dedi. Bu açıdan ben devletimize hükümetimize teşekkür ediyorum. Sonuçta bu insanlara her türlü imkânlar ve mekânlar sağlanıyor. Burada görevli arkadaşlarımızın hepsi de özveriyle çalışıyorlar. Ancak her şey maddi açıdan değerlendirilmiyor. bu insanlarımıza hepimizin sevgiyle, merhametle, hoşgörüyle yaklaşmamız lazım. Bunlarında çocukları ve yakınları var. Ama kader bu işte. Şartlar bunu getirmiş oldu.


 


 


 


 


 


 


 


YAŞLI YAKINLARI MUTLAKA ZİYARET EDİP HAYIR DUASINI ALMALILAR


 


Özellikle burada yaşayan teyzelerimizin, amcalarımızın, yakınlarına sesleniyorum. Belki şartlar öyle gerektiği için burada kalıyorlar ama bunların sevgiye çok ihtiyacı var. Çocukları ve yakınlarının mutlaka gelip bunların duasını alması lazım. Bu insanlarımızın duası iyi bedduası çok kötü. Onun için beddua almadan duasını almak gerekir diye düşünüyorum. Bu vesileyle bütün büyüklerimizin yaşlılarımızın haftasını kutluyorum. Cenabı Allah’tan hayırlı ömürler diliyorum”


 


 


YAŞLILARIMIZ HERŞEYİ GÖNÜL PENCERESİNDEN GÖRÜRLER


 


Başkan Nevzat Palta, yaşlı insanların gönül penceresinden baktıklarını ve nerde ne yapıldığını çok iyi bildiklerini ifade etti.


 


Yaşlılar ise Belediye Başkanı Nevzat Palta ile meclis üyelerinin kendilerini ziyaret etmesinden duydukları memnuniyeti şu şekilde dile getirdiler.”Başkanımıza, eşine ve bayan meclis üyelerimize çok teşekkür ederiz. Sağ olsunlar. Buraya kadar gelip bizleri ziyaret ettiler. Allah onlardan bin kere razı olsun. Bizleri yalnız bırakmadılar. Allah ne muratları varsa versin. Bu şehrin mimarı başkanımızdır. Bu asfaltlardan caddelerden geçerken hep aklımıza başkanımız gelir.”dediler.


Yaşlılarla yapılan hoş sohbetin ardından Başkan Nevzat Palta, Belediye Meclis Üyeleri ve Yaşlılar hep birlikte pasta keserek tüm yaşlıların bu anlamlı gününü kutladı.


 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.