Başkan Nevzat Palta Şehit Aileleri Ve Gaziler Onuruna Yemek Verdi

Başkan Nevzat Palta Şehit Aileleri Ve Gaziler Onuruna Yemek Verdi

Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla şehit aileleri ve gazilere onuruna yemek verdi.

Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla şehit aileleri ve gazilere onuruna yemek verdi.


Ağaçlı tesislerinde düzenlenen yemeğe Vali Orhan Alimoğlu, Alay Komutanı Albay Erdal Eren, Belediye Başkanı Nevzat Palta, Vali Yardımcıları, Emniyet Müdürü Dr. Halis Böğürcü, Şehit Aileleri derneği Başkanı Hüseyin Koçak, Gaziler Derneği Başkanı Mustafa Dağ, emniyet ve askeri personel ile çok sayıda şehit ailesi ve gazi katıldı.


Aksaray belediye başkanı Nevzat Palta şunları söyledi ̶
;18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü. Bu nedenle hem Çanakkale Zaferi anılıyor hem de şehitlerimiz. Ortaklaşa düzenlenen bu programlar çerçevesinde başta siz şehit yakınları ve gazilerimizi onure etmek ve onları hatırlamak onların yakınları olan kişileri bu topraklar bu vatan için, bayrak için, dini için, milli ve manevi değerleri için canını ortaya koyan veya vücudunun bir parçasını veren bu değerlerimize ne kadar teşekkür etsek azdır.


Tabi ki şehit dediğiniz zaman Aksaray’ımızda yüzlerce bu dava uğruna şehit olmuş ve gazi olmuş kardeşlerimiz var. Bütün bunlarla beraber Çanakkale’de 25
bin şehidin olduğu ortamı düşündüğünüz zaman kazanılan bu toprakların bizim için bir miras değil, bu uğurda nelerin verildiğini hangi canların ortaya konulduğunun bir göstergesidir.


Bundan dolayı biz şehitlerimizi ve gazilerimizi her zaman anacağız. Başta şahsım olmak üzere kıymetli Sayın Valimiz ve komutanlarımız olsun her zaman şehit aileleri ve gazilerimizin yanlarındayız. Şehrin yetkilileri olarak bugün de bundan sonra da yarında inşallah elimizden ne geliyorsa yapacağız. Her zaman sizlerin destekçisi olacağız.


Şehitlik yüce bir makam.  Cenabı Allah ne diyor? Allah yolunda Vatan yolunda öldürülenlere ölüler demeyiniz Hakikatte onlar diridirler siz anlayıp bilemezsiniz. Onun için her zaman şehitlerimizi anacağız. Onların yaşadıklarını yaşamaya çalışacağız. Bizden sonra gelen nesillerimize de şehitlik nedir?  Gazilik nedir?  vatan nedir? Bayrak nedir? Bu değerlerimizi anlatmak zorundayız. Bu vatanın bu toprakların değerini bilmeyen bir nesil, Allah korusun bu vatanı çok kolay bir şekilde teslim edebilir. Onun için bu değerlerimizi inşallah elimizden geldiği kadar anlatmamız gerekiyor diyorum. Bütün şehitlerimizin yakınlarına taziyede bulunuyorum. Allah şehitlerimize rahmet eylesin gazilerimize ise hayırlı ömürler versin”


Aksaray Valisi Orhan Alimoğlu ise konuşmasında şunları söyledi  ̶
;Şehitliği ve gaziliği göze alamayan milletler hür yaşayamıyor. Tarih boyunca bizim milletimiz şehitliği gaziliği her zaman göze ala gelmiştir. İyi hatırladıklarımızdan 93 harbi şehitleri, Gazi Osman paşanın evlatları, Balkan harbi şehitleri, Çanakkale şehitleri, İstiklal harbi şehitleri Yemen şehitleri bizde şehit çok İcap ettiği zaman şehit ve gazi olmayı göze alamadığınız zaman hürriyet yok hedef yok Gönül arzu eder ki az şehit ve gazi ile sürdürelim bu işi Fakat şehit ve gazi  olanlar kazançlı oluyorlar. Onlar şerefle şanla dünyada ki vazifelerini yapmış oluyorlar. Şimdi bizim nöbetimiz devam ediyor. Biz kendi vazifelerimiz onlara layık şekilde yapmalıyız. Bunun içinde gerektiği zaman hepimiz hazır olacağız. Ama asıl şey birbirimizin eksiklerini tamamlamaya devam etmektir.Bir yerde bir eksik varsa bir yerde fazlalık vardır.Hepimizin işi bunları denkleştirmek.Birbirimizle yardımlaşmaya devam edeceğiz.Bu düşüncelerle ben şehitlerimize rahmet gazilerimize sabır ve sağlık diliyorum.”


Şehit Aileleri Derneği Başkanı Hüseyin Koçak şehit aileleri ve gazilere verdiği önemden ve destekten dolayı Belediye Başkanı Nevzat Palta’ya teşekkür etti.


 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.