Başkan Nevzat Palta Radyo 7 De Canlı Yayın Konuğu Oldu

Başkan Nevzat Palta Radyo 7 De Canlı Yayın Konuğu Oldu

Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta Radyo 7’nin programcısı Erkan Koç’un hazırlayıp sunduğu “Erkan’la Çok Canlı “adlı programa canlı yayın konuğu oldu.

Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta Radyo 7’nin programcısı Erkan Koç’un hazırlayıp sunduğu “Erkan’la Çok Canlı “adlı programa canlı yayın konuğu oldu.Radyo 7 programcısı Erkan Koç, canlı yayında izleyicilere şu şekilde seslendi. “Bizim Aksaraylılarla buluşmamızı sağlayan çok değerli bir isim vardı. Aksaray’a gerçektende büyük hizmetlerde bulunan sevgili başkanım Nevzat Palta abim. Oda başbakanımızla bir toplantımız vardı Ankara da. Hemen oradaki o toplantıyı bitirip alel acele oda salona yetişmişti. Bize verdiği değeri orada göstermişti. İstese orada yine kalabilirdi. Gelemeyebilirdi ama bizi davet etti ve o davetin sonunda bizimle yakinen ilgilendi. Bizi en iyi şekilde ağırladı.. Sağ olsunlar başkanım kırmadı bizleri ve şu anda telefon hattımızda Aksaray belediye başkanı Sayın Nevzat Palta var.Erkan Koç Başkanım merhaba. En son bir buçuk ay önce sizinle beraberdik. Orada çok güzel bir etkinlik yaptık. Bunda sizin çok büyük bir emeğiniz var. Başkan yardımcılarımızın başta Hüseyin Bey olmak üzere hepsinin çok emeği vardı. Bende sizlere yayından teşekkür etmek istedim. O zamanlar yapacaktım ama dediğim gibi siz böyle uygun gördünüz. İnsanlar farklı düşünmesin istediniz. Bu hassas düşüncenizden dolayı da ben size teşekkür ediyorum.”

Başkan Nevzat Palta “ Sağ olun, bende teşekkür ediyorum. Biz sizleri tanıyoruz. Ama aslında Yürekler tanışıyor, kalpler tanışıyor. Hakikaten daha önce konuşmuş görüşmüş muhabbetimiz olmuş bir insan gibi sizi gördüğümüz zaman böyle bir sıcaklık oluştu. Bunu da en kalbi duygularla söylüyorum. Şunu da söyleyeyim radyo7 hem Türkiye de olsun ama Aksaray’da da ciddi bir şekilde dinlenen, bunu yayında olduğum için söylemiyorum. Bildiğim için söylüyorum. İlkeli, kaliteli, seviyeli, yani bir takım bizim toplumumuzun ortak değerlerine aykırı yayın yapmayan bir yayın anlayışı var. Bu açıdan da çok dinlenen bir radyo. Tabiî ki burada sizlerinde emeği var. Çünkü Erkan Koç dediğiniz zaman da hakikaten radyo7 ile bütünleşmiş bir insan olarak sizlerde seviliyorsunuz, dinleniyorsunuz. Ben bu açıdan da hepinize başta şahsınız olmak üzere bütün radyo7 ailesine yürekten teşekkür ediyorum.

Erkan Koç: Sağ olun eksik olmayın başkanım. Tabi şuna ben çok üzüldüm. Normalde Aksaray’ı gezme fırsatımız olacaktı. Uçak biletlerimiz gidiş dönüş alınmıştı ama hava muhalefetinden dolayı uçaklarımız iptal oldu ve kara yoluyla geldik. Hemen de geri kara yoluyla dönmemiz gerekti ki burada ki programlarımıza yetişelim yanıyorum da o ıhlara vadisini gezemedim. Somuncu babayı ziyaret edemedim. Eğri minareyi göremedim. Hasan dağını söyle bir gündüz gözüyle göremedim. Başkanım gezemedik Aksaray’ı burada anlatacak bir şeyimiz de yok.

Başkan Nevzat Palta: Erkan kardeşim. Tabiri caiz ise tekrar bir Aksaray’a gelmeniz vacip oldu. Ama şu var hani diyor ya gitmesekte görmesekte o köy bizim köyümüzdür. Siz Aksaray ile ilgili şeyleri anlatınca bir kısmını tabiî ki göremediniz akşam saatleri olduğu için ama en azından Aksaray ile ilgili değerleri işte hasan dağı olsun somuncu babamızdan eğri minaremizden ıhlara vadimizden bunlardan bahsetmeniz bile sizlerin Aksaray ile ne kadar yakinen ilgilendiğinizi gösteriyor. Şunu da ben özellikle belirtmek istiyorum. Aksaray Anadolu’nun tam ortasında ben Aksaray’ı tanımlarken şöyle tanımlıyorum. Nasıl Türkiye dünyada önemli bir konumda ise Asya ve Avrupa kıtasının tam ortasında üç tarafı denizlerle çevrili ülkemiz. Yani coğrafi konum olarak olsun jeopolitik açıdan olsun çok önemli bir yerde. Aksaray’ı da ben öyle tanımlıyorum. Tam Türkiye’nin ortasında E9
karayolunun geçtiği bir tarafta Konya 14
kilometre. Kayseri 145 kilometre, Ankara 22
kilometre. Adana mersin derken tam ortada bir şehir. Çok gelişen bir şehir çok dinamik bir şehir. Ben ikinci dönem belediye başkanlığı yapıyorum ama son 7-8 yılda hem merkezi hükümetimizin yapmış olduğu çalışmalarla işte belediye başkanı olarak bizim yerelde yapmış olduğumuz çalışmalarla tabiî ki Aksaray’ın geçmiş 1
bin yıllık bir tarihide var. Böyle milattan önce 8 binli yıllara dayanan. Bütün bu güzelliklerin ortaya çıkarılmasıyla Aksaray hakikaten sanayisiyle üniversitesiyle çevresiyle bulunduğu konum itibariyle tarihi değerleriyle güzel bir şehir çok dinamik gelişen bir şehir bunu da söyleyeyim. Bazı şehirler gelişmeyi tamamlamıştır. Böyle sabit bir şekilde gider ama bizim Aksaray’ımız böyle değil. Gelişen bir şehir bu açıdan da ben inşallah bu vesile ile Aksaray’ımızı da tanıtmış oluruz diyorum.

Erkan Koç: Başkanım çok teşekkür ediyorum. Katıldınız o değerli zamanınızdan bize de ayırdınız ve bu paylaşımda bulundunuz. Eksik olmayın sizi ve çalışmalarınızı takip edeceğiz. Çünkü çok güzel işlerin altına imzanızı atıyorsunuz. Mesela bir somuncu baba projeniz var ki o muhteşem bir proje. Ne zaman hayata geçecek, tamamlanacak bu projeniz?.

Başkan Nevzat Palta: Erkan kardeşim hakikaten somuncu baba Kayseri’de şu anda mezarı orada oğlu Yusuf hakiki baba Aksaray da. Tabiî ki somuncu baba az çok bursa ile anılır ama oralarda bulunmuş fakat daha sonra Aksaray da meftun olmuştur. Somuncu babanın özelliği şu; hacı bayramı veli bizim bildiğimiz Ankara da ki hacı bayram-ı velinin şeyhi, mürşidi hocası. Hacı bayram-ı velide Akşemsettin’in hocası. Akşemsettin ise fatih sultan Mehmet’in hocası. Dolayısıyla ben hep şunu söylüyorum. İstanbul’u fetheden ruh. Somuncu baba ruhudur. Aksaray ruhudur. Böyle bir güzellik var. Dolayısıyla biz bu projemizde gerçektende bu değerleri açığa çıkarmak açısından büyük bir proje ihale ettik. Allah nasip ederse bu yılın içerisinde bu yılın sonuna doğru bu projeyi bitireceğiz. Ben inanıyorum ki hem somuncu babanın şanına yakışan bir proje olacak. Ama aynı zamanda Aksaray’ımıza güzellik kazandırmış olacak diye değerlendiriyorum. Eylül Ekim ayları gibi bitirmeyi hedefliyoruz inşallah.

Erkan Koç, Evet Aksaray belediye başkanı Sayın Nevzat Palta yayınımızdaydı. Kendisi çok güzel anlatımlarda bulundu. Sağ olsun dediğim gibi Aksaray ilini biz çok seviyoruz. Aksaray bizim için çok değerli. Ve Aksaray halkı da radyo 7 çok seviyor. İlk defa gitmiştik 1
Aralık ta oradaydık başkanımızın daveti üzerine kültür merkezinde bir programla buluştuk Aksaraylılarla. İnşallah birde gündüz gözüyle oraları görür gezeriz tanırız çünkü anlatması daha farklı oluyor.

Erkan Koç: Maşallah bizde bunun en güzel şekilde duyurusunu buradan yapalım başkanım. Teşekkür ediyorum Allah yar ve yardımcınız olsun. Başarılar diliyorum.

Başkan Nevzat Palta: Bende başarılar diliyorum bütün dinleyicilere saygılar sunuyorum.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.