BAŞKAN NEVZAT PALTA “KÜLTÜR PARKTA KIŞINDA ÇEŞİTLİ AKTİVİTELER DÜZENLENMELİ”

BAŞKAN NEVZAT PALTA “KÜLTÜR PARKTA KIŞINDA ÇEŞİTLİ AKTİVİTELER DÜZENLENMELİ”

Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta, beraberinde Başkan Yardımcıları Hüseyin Altınsoy ve Akif Kılıç ile birlikte Kültür park Tesisini gezerek, Kültür park İşletme Müdürü Mustafa Kasım’dan bilgiler aldı.

Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta, beraberinde Başkan Yardımcıları Hüseyin Altınsoy ve Akif Kılıç ile birlikte Kültür park Tesisini gezerek, Kültür park İşletme Müdürü Mustafa Kasım’dan bilgiler aldı.

EKSİKLİKLER GİDERİLİYOR YENİ PİKNİK ALANI HAZIRLANIYOR

İşletme Müdürü Kasım, yaptığı açıklamada şunları söyledi “Biz şu an Kültür parkta Göl restoranla ile ilgili yeni bir çalışma yaptık. Daha önce balkon ve giriş kısmında sıkıntı vardı. Şu anda burayı yeniledik. Yeni bir balkon ve giriş yaptık. Kültür park yazın çok yoğun oluyor ama yaz döneminden sonra 7-8 ay dinlenmeye geçiyoruz. Eksiklerimiz oluyor tabi. Bu dönemde bu eksikliklerimizi tamamlıyoruz. Bu arada göl restoranda yeni restorasyon çalışması başlatıldı.. İnşallah bir aya kadarda iç düzenlemesini yapıp yeniden hizmete açacağız. Bunların haricinde tabiî ki parkın içerisinde yine eksik olan veya kuruyan ağaçlarımız var. Onları şu anda yeniliyoruz. Fuarın arkasında yeni bir piknik alanı hazırlıyoruz. Alt yapısını yaptık. Kamelyalarını kurduk. İnşallah bu sezonda tahta pistini kurarak hizmete açacağız. Bir diğer eksik kalan kısmımız petrol ve ticari alanımız var. Bu yıl içerisinde de orayı bitirmeyi düşünüyoruz”.

KÜLTÜR PARKIN HIZLI ŞEKİLDE YAPILANMASI İÇİN EN BÜYÜK DESTEĞİ BİZ VERDİK

Kültür parktaki çalışmaları yerinde inceleyen ve yetkililerden bilgi alan Belediye Başkanı Nevzat Palta konuyla ilgili açıklamasında şu görüşlere yer verdi “Kültür parkı özellikle ziyaret edelim son gelişmeler ve yapılan çalışmalarla ilgili birinci elden bilgi alalım istedik. Tabiî ki kültür park sonuçta mülkiyet olarak Aksaray belediyesine ait bir yerimiz. Önceki yıllarda burası yap işlet devret modeli ile verilmiş bir yer.. Özellikle son 6,5-7 yıl içerisinde tahmini olarak söylüyorum bu kültür parkın yüzde doksanı bu dönemde yapıldı. Bizim göreve geldiğimiz 2

4 yıllarında çok az % 5’ler % 1
’lar civarında bir yapılaşma vardı. Sonuçta burası Aksaray’ın merkezi. Hakikaten soluk alacağı, nefes alacağı bir yeri. Dolayısıyla buranın projesine uygun olmak kaydı ile yapılması ve hızlı bir şekilde yapılmasıyla ilgilide her türlü desteği de biz verdik.
Sonuçta burada yaz aylarında dolup taşıyor. Benim evimde burada olduğu için yakinen de biliyorum. Yaz akşamları buraya 25-3
bin insan giriyor ve çıkıyor. Kültür park şehir merkezinde olması hasebi ile de Aksaray’ımızın hemşerilerimizin büyük bir ihtiyacını gideriyor. Yani kafeteryasından çay bahçesine kadar, oturma yerlerine kadar, işte şu anda gördüğünüz havuzu ile burada kayıklarda yüzüyor. Güzel de bir hizmet veriliyor. Ben özellikle teşekkür etmek istiyorum.
Tabiî ki kış ayları biraz ölü geçiyor. Ama bu kış sezonu içerisinde mutlaka burada bir takım aktivitelerin olması lazım. Şu anda göl restoran ile ilgili güzel bir çalışma yapmış arkadaşlarımız. Kültür park yeni konsepti ile daha farklı hizmet dalı ile ortaya çıkarsa burada kış aylarında da ben inanıyorum ki güzel bir çalışma ortaya konulmuş olur. Diğer ufak tefek eksiklikler var. Ama zaten birçoğu tamamlandı. 15
dönüm arazinin içerisinde birkaç eksik var. İnşallah onları da bu sene içerisinde bitirilirse sonuçta her yıl olduğu gibi bu yılda Aksaraylı hemşerilerimize güzel bir hizmet vereceği kanaatindeyim .”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.