Gökten ÖZTÜRK

Gökten ÖZTÜRK

BAHAR EZGİNLİĞİ Mİ ?
ff>   Nisan ayı önce soğuk ardından yağmurların ardından sıcak bir güne merhaba dedi.Önümüzdeki günlerde siyasette sıcak gelişmeler olacak.Cumhuriyet Halk Partisi Merkez ilçe kongresine hazırlanırken Gençlik Kolları Başkanlığından Merkez İlçe Başkanlığına aday olacak.Cumhuriyet Halk Partisinde her delege bir Kılıçdaroğlu gibi... 7 Nisan'da yeni merkez ilçe başkanı belli olacak.

ff>  15  Nisan Pazar günü Ak Parti Aksaray İl Başkanlığının seçimi yapılacak şu an tek aday FatihYILDIRICI asaletli duruşuyla Recep Tayyip Erdoğan'ın kurmaylarına yakın konumda.Gazeteci Erdoğan Kaya ile yapılan röportajında bazı açıklamalar yapan YILDIRICI çok güzel ifade ile herşeyi açıklıyor röportajda bazı bölümleri aynen alıyorum.

ff>"14 aydır genel merkezimizin tevdi ettiği görevi adalet terazisinden ayrılmadan başarılı bir şekilde yaptığıma inanıyorum. Bu süreçte Genel seçin geçirdik, başarılı bir seçimin ardından ilçe kongrelerimize başladık. İlçe kongrelerimizde Milletvekilliği seçiminde olduğu gibi İl ve İlçe Başkanlığı seçimlerinde de üç yıl üst üste ilçe başkanlığı yapan arkadaşlarımıza nöbet değişimi için bırakmalarını istedik onlarda bıraktılar. Özellikle Eskil ve Sarıyahşi ilçe Başkanlarımız üç dönemdir yürüttükleri başkanlığı bırakmışlardır.

ff>    Tüm ilçelerde başarılı bir şekilde seçimleri tamamladık. Sadece Ortaköy ilçesinde iki liste ile seçime gidilme durumu söz konusu oldu ve Genel merkezin müdahalesi ile seçim ertelendi. Ardından Genel Merkeze 9 ayrı arkadaşımız ilçe başkanı olmak için müracaat ettiler. Beş arkadaş Ankara’ya çağrıldı bunların içinden bir arkadaş aday gösterildi. Daha sonra eski bakan Doğan Çetin de aday oldu ve Doğan Çetin seçildi ve kongrede el ele birlikte çıkarak seçimi tamamladık. Ortaköy’de herhangi bir sıkıntı ve rahatsızlık söz konusu değildir.

ff>
 

ff>   Sağlıkta öyle güzel gelişmeler oldu ki, hangi birisini anlatayım. Sen bağ kurlusun, sigortalısın veya emekli sandığına bağlısın diye sorulmuyor. Herkes istediği yerde tedavi oluyor, bu özel hastanelerde olabiliyor. Özel kalp haff>stanesinff>de ameliyat olan bir hasta hiçbir kuruş ödemeden çıkıp gidiyor. Sigortalıların ilaç kuyruğunda kuyruk oluşturup günlerce ilaç beklediklerini düşünün. Sakat çocuğu olana 7

TL. Para ödeniyor annesi evinde çocuğuna baksın diye. Dar gelirli bile çok küçük paralar karşılığında sigortalı oldular. Herkes sosyal sigortalı olmuştur, ilaçlarda düşme yaşanmıştır. Hastanelerimiz modern cihazlarla döşenmiştir, artık çok az sayıda hastamız dışarıya sevk ediliyor. Hastaneler genel sekreterliğe dönüşerek kendi başlarına çalıma imkânı sağlanmıştır. İl sağlık Müdürlükleri ikiye ayrılmış, Halk sağlığı ve Sağlık Müdürlüğü olarak.

ff>      Biliyorsunuz bundan sonra bütün çocuklar 18 yaşına kadar sağlık kapsamına alındılar. Yeşil kartı olanlar ise artık özel hastanelerin acilinden yararlanacaklar.”

ff>2
14 seçimleri için genel merkezimiz Türkiye genelinde bizi pilot bölge seçmiştir. Şimdiden seçim çalışmalarına başlayacağız. Çünkü genel merkez sürekli bizi denetleyecek. 2


nüfusun altındaki kasabalar bu sff>eçimdeff> seçime giremeyecek, bu kesindir bende girmelerini istemiyorum. Çünkü yasalar açık hiçbir hizmet yapamıyorlar, ödenekleri kısıtlı sürekli bizlerden destek istiyorlar. Köyler bakın kasabalardan daha çok hizmet alıyorlar, altyapıları, yolları, suları, çok köyün kanalizasyonu yapılı. Hatta bazı köyler artık bizden doğal gaz istiyorlar. Kasabaların çoğunda köylerdeki kadar hizmet yok, adı kasabalıktan başka bir şey değil."

ff>   Sayın Yıldırıcı bu söyledikleriniz tarihe geçecek sözler siz bu siyasi duruşunuzla Aksaray çok güzel şeylere kavuşur.Özellikle Aksaray medya com olarak tıp fakültesi konusunda yaptığınız destek bizleri oldukça memnun etti.Aksaray Gönüllüleri Platformuna verdiğiniz değer ayakta alkışlanır.Birimiz hepimiz için hepimizbirimiz olduğumuz sürece çok yol alırız.Yoksa yorgunluktan öte gitmez.

ff>   Herşey gönlünüzce olsun Selam Sevgi ve dua ile


   

   

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.