Ayhan Erel'in çıkışı!

          İlk defa dün köşe yazısı yazamadım, nedeni ise yakalandığım salgın hastalık nedeni ile sağlık problemi ile uğraştım. Hastane ev arasında mekik dokudum. Aksaray Belediyemizin açtığı 15 Temmuz Milli irade meydanındaki sanatsal sergiyede katılamadım. Bir gün önce, “ siyaset siyaseti bilenlerle yapılır” başlıklı yazımdan dolayı çok büyük olumlu tepkiler aldım. Hatta ilk defa güzel bir yazı kaleme almışın diyenler oldu.

       Evet iddia ediyorum siyasetçiler siyaseti bilmeyenlerle siyaset yaparsa dört gün sonra her şeyi eline gözüne bulaştırır. Aslında buradaki maksadımın ne olduğunu da tek tek yazarım ama bazen zülfi yare dokunmasın diye yazmak istemiyorum. Ama umarım buradan bir kıssadan hisse çıkaranlar olur.

       Bu hafta gün boyu İyi Parti Milletvekili Sayın Ayhan Erel’in Aksaray ile ilgili Mecliste yaptığı konuşma konuşuluyor. Ben İyi Parti sempatizanı değilim aksine Akşener’e karşı bir gazeteciyim. Bunu da açık yüreklilikle bir gazeteci olarak yazıyorum.

        Ayhan Erel ile de bugüne kadar siyasi düşüncemiz uyuşmasada hiç bir zaman aramızda bir kırgınlık yaşanmadı. Merhabamız ve samimiyetimiz eksilmemiştir. Ben kendi yüzüne de kendisine oy vermediğimi söyledim. Ama en ufak bir kırgınlık ve kızgınlık görmedim.

       Erel muhalefet partili bir vekil, ama Meclisteki konuşması Aksaray’ın gönlüne cuk diye oturdu. Her yerde Erel konuşuluyor, övgü ile bahsediliyor. Demek ki, siyasette bir hizmetin yapılmasında emeği olur olmaz, ama gündeme getirmesi bile insanların gönlüne su serpmiştir. Bunu kimse inkar edemez.

        Bu benzeri girişimleri devam ettirirse bilen veya bilmeyen yapılacak hizmetleri Erel olmasaydı gelmezdi diye konuşulacak. Tıpkı Turan Yaldır’ın kısa vekilliğindeki gibi bazı hizmetler gündeme geldi muhalefet gerekliydi dendiği gibi olacak.

        İktidar partisi Milletvekilleri böyle bir konuşma yapar mı yapamaz. Kendi partisine Mecliste eleştiri yapması parti disiplinine aykırı bir durum hasıl olacağı için mutlka kulağı çekileceğinden mecburen bunu bire bir iletmesi gerekiyor.

        Belediye Başkanı Sayın Haluk Şahin Yazgı da ilk seçildiğinin 5 ayı hiçbir proje hayata geçirmediği halde halkın gönlüne yaptığı bazı gece hizmetleri çıkışı halkın gönlüne cuk diye oturmuştu. Vatandaş da işte Aksaray’ın Belediye Başkanı bu demişlerdi.

       Bunu eleştirmek için söylemiyorum bir gerçeği hatırlatmak için söylüyorum. Ne olduysa 5 aydan sonra çok önemli hayati projeler yapmasına rağmen eleştirilmeye başladı. Aslında Yazgı çalışkan, başarılı. güler yüzlü ve sempatik bir kişiliğe sahip.

       Etrafındaki bazı virüsler o güler yüzünü ve sempatikliğini gölgelediler. Yazgı bildiğim Yazgı ise herkese karşı güler yüzlü ve sempatik. Ama gelin görün ki, ona yardımcı olacaklarına köstek oldular. Son dönemlerdeki mahalle gezi ve ziyaretleri ile yeniden ilk günlere döndü.

       Eğer geç kalınmadan bu tür çalışmalara devam edilse idi karşısına kimse aday adayıyım diye çıkamazdı. Hiçbir zaman böyle bir güler yüzlü ve çalışkan Başkanın karşısına kimse cesaret edip de aday olarak çıkamaz. Bunun nedenini biraz da etrafındaki hepsi değil bazı kendisine zarar verenlerde gördüğünde her şey eskisi gibi olacaktır.

       Geçtiğimiz Salı günü Ak Parti il ve ilçe Başkanları Başkanın ilk Meclis konuşmasına katıldılar. Sonrada Milletvekillerimizden Sayın Cengiz Aydoğdu ile bir salonda toplantı yaptılar. Konuyu detaylı bir şekilde bilmiyorum ama burada bir yanlışlık gördüm.

       Neden toplantıda Sayın İlknur İnceöz yoktu, eğer çağrılmadı ise çok büyük bir yanlış. Seversini sevmezsini, bunu yadırgadım her ne olursa olsun oda bu partinin bir milletvekili. Dışlama gibi bir durum varsa çok yanlış. Aksaray Ak Partini vekilinin bir değil iki olduğunu bilmelerini isterim. Ben konuya taraf değil etik olarak bakıyorum yine yanlışlıklar yapılmasın.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.