Av.İbrahim Ergin: Aziz Ülkemin Yiğit İnsanlarının Bir Daha Böyle Karanlık Günlerle Boğuşmasın

Av.İbrahim Ergin: Aziz Ülkemin Yiğit İnsanlarının Bir Daha Böyle Karanlık Günlerle Boğuşmasın

Ak Parti Milletvekili aday adayı İbrahim Ergin, 28 Şubat sürecinin yıldönümü nedeniyle basın açıklaması yaptı.

Ak Parti Milletvekili aday adayı İbrahim Ergin, 28 Şubat sürecinin yıldönümü nedeniyle yaptığı açıklamada demokrasinin önemine değinerek, postmodern darbe olan 28 Şubat sürecinin insanlardan çok şeyler aldığını ifade etti.

Ak Parti Milletvekili aday adayı İbrahim Ergin
konuşmasının devamında ̶
; 'Postmodern darbe' olarak tanımlanan 28 Şubat'ın üzerinden 12 yıl geçti. Demokrasiyi kesintiye uğratan ve bin yıl sürecek denilen 28 Şubat süreci hamdolsun 1
yıl içerisinde aziz Türk milletinin engin sağduyusu ile inkıtaya uğradı. O dönemde bu aziz millet inancı uğruna zulüm gördüler, temel hak ve hürriyetleri çiğnendi, kız öğrenciler başörtüsü nedeniyle mağdur edildi. Milyonlarca meslek lisesi mezunu üniversiteye girişte katsayı haksızlığı ile mağdur edildi Milletimizin alın teri, ülkemin zenginliği ve kaynakları içi boş tehditlerle soyuldu. Bankalar hortumlandı. Halkımızın gelir seviyesi düşürüldü.  Aksaray’da da o dönem çekilen sıkıntıları bir avukat olarak yakinen biliyorum. 28 Şubat sürecinde onlarca davaya bizzat girerek mağdur olan vatandaşlarımıza hukuki açıdan yardım etmeye çalıştım. O dönemin sıkıntılarını, ülkeye getirdiği zorluğu ve insanlarımızın fişlenmesine kadar giden süreci sizler gibi bizlerde yaşadık. Aziz ülkemin yiğit insanlarının bir daha böyle karanlık günlerle boğuşmaması için hep birlikte daha iyiye, daha ileriye gitmek arzusuyla, Allah’a emanet olun.” Dedi.


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.