Gökten ÖZTÜRK

Gökten ÖZTÜRK

AMACIMIZ ÜZÜM YEMEK BAĞCIYI DÖVMEK DEĞİL...

 


ff> Sevgili Aksaray medya okuyucuları Aksaray Üniversitesi Tıp Fakültesi kurulabilmesi için açtığımız kampanyamız devam ediyor.Bizim amacımız bu konuda neler yapılabilir açma fırsatlarının elden gitmemesi.Yani kısacası amacımız "Üzüm yemek, bağcıyı dövmek değil."

ff>   Ak Parti Aksaray Milletvekili Alirıza Alaboyunla dün sat 14.

te telefonla görüştüm.Çok güzel sevindirici bir haber aldım.Üniversite Rektörümüz Sayın Prof.Dr Mustafa ACAR'la birlikte Hacettepe Üniversitesinde Aksaray'a yapılacak olan 4

yataklı Eğitim  Araştırma  Hastanesinin çalışmalarında son noktaya gelindiğini belirtti.Bravo Sayın Rektörüm toplantıda bu konuyu tekrar ele alacağım dediniz.Siz sözünüzün erisiniz teşekkür ederim. 

ff>    Biz Aksaraylılar Aksaraylı 3 Ak Parti milletvekillerinin el ele kolkola bu işe sahip çıkacaklarına inanıyoruz.M.H.P C.H.P ve Has Parti  İl Başkanları bu konuda tek yürek olmak gerektiğini ifade ederek hepside bu konuda  kendilerine ne düşüyorsa hazır olduklarını söyledi.

ff>   Allah nasip ederse 1
Mart 2
12 Cumartesi günü Saatçioğlu Otelde Aksaray medyası Parti İl Başkanları ve Sivil Toplum Kuruluşları bir görüşme yapacağız.Rabbim inşallah utandırmaz ve bu konuda güzel sonuçlar ortaya çıkar.

ff>   Tıp Fakültesi olan illeri arasında karşılaştırma yapılabilmesi için Giresun'dan bahsedeceğim.

ff>    Giresun'un nüfusu:419 Bin 498   Giresun Üniversitesi Tıp Fakültesi 27 Mayıs 2

7 tarihinde kurulmuştur. Tıp Fakültesi  Giresun merkez, Nizamiye Yerleşkesi Orhan Yılmaz Caddesi Mumcular Sokak,No: 15  Posta Kodu: 281

adresinde bulunmaktadır.

ff>2

8-2

9 Eğitim-Öğretim yılında ilk öğrencilerini alan Fakültemiz, halen 1’inci 2 inci ve 3 üncü sınıflarda toplam 62 öğrenci ile eğitimlerini, yapılan protokol gereği Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde sürdürmektedir.

ff>Eğer istenirse Aksaray Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencileri Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesinde veya Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinde öğrenim görebilir.

ff>  Adıyaman Tıp Fakültesi kurulabilmesi önce eğitim araştırma hastanesi kuruldu 26.12.2
11 tarihli Cihan Haber Ajansının yayınladığı yazı:

ff>Adıyaman'da Sağlık Bakanlığı'na ait 2. basamak sağlık hizmeti veren Adıyaman Devlet Hastanesi, 82.Yıl Devlet Hastanesi ve Adıyaman Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi yeni bir yapıya kavuştu. Söz konusu kurumlar artık Sağlık Bakanlığı Adıyaman Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesi olarak hizmet verecek. Adıyaman Üniversitesi ile imzalanan ortak kullanım protokolü gereği Tıp Fakültesi hizmet binası ve akademisyenleri de bu kapsamda değerlendirilecek.

ff>Konu ile ilgili açıklama yapan AK Parti Adıyaman Milletvekili TBMM Sağlık Aile Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu üyesi Dr. Murtaza Yetiş, "İlimizde sağlık alanında ülkemize örnek olan birçok uygulamaya imza atılmıştır. Performans kriterleri yönünden ülkemiz standartlarının üzerinde olduğumuz halde üçüncü basamak sağlık hizmeti verememek bizleri bir hayli üzmekteydi. Sağlık Bakanımız Prof. Dr. Recep Akdağ ve Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr Talha Gönüllü Bey'in özel gayretleriyle, kaynakların daha doğru kullanılmasıyla KVC, anjiyo, 3. basamak yoğun bakım, organ nakli gibi hizmetler ilimizde de verilmeye başlanacak. Bu konuda emeği geçenlere teşekkür ediyor, ilimize hayırlı olmasını diliyorum." dedi.   (CİHAN)

ff>  Adıyaman Tıp Fakültesi Eğitim Araştırma Hastanesinin kurulması konusunda

ff>    ADIYAMAN ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ DEKANI Prf .DR.MUSTAFA YILMAZ TIP FAKÜLTESİ HASTANESİNİ OCAK AYINDA HİZMETE AÇACAKLARINI SÖYLEDİ. MERCAN HABER KOORDİNATÖRÜ SERCAN ŞAKARA YAPMIŞ OLDĞU AÇIKLAMADA HASTANENİN HİZMETE AÇILMASI İÇİN ÇALIŞAMALARIN DEVAM ETİĞİNİ ÇALILACAK KADRO İÇİN YÖKE DİLEKÇENİN SUNULDUĞUNU BELİRTTİ.

ff>   Olmaz diye bir şey yok haydi Sayın Milletvekillerim el ele kol kola gol atmak sizin elinizde

ff>Bizde burdan  Top ağlara gitsin "goll,goll,goll" diye bağıralım

ff>   Selam sevgi ve dua ile

ff>Dün Gazeteci-Yazar Erdoğan Kaya'nın yazdığı yazı bazı sebeplerden dolayı kaldırılmış yazarın yazdığı konu önemliyse   niçin kaldırıldı.Niçin bazı kişilere baskı yapıldı değer mi? 


 

ff>
 

ff> 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.