ALT YAPI VE GELECEK

ALT YAPI VE GELECEK

Bu yazımda Aksarayımızı Altyapı ve Gelecek yö-nünden ele alacağım.

Yerleşim Merkezlerinde hayati önem taşıyan altyapı kültürü ne yazık ki siyasilerimizin günlük ve görsel yatırım hevesi ve oy’a yönelik yatırımları sebebiyle daima ikinci planda kalmış hatta bazen hiç yapılmadan üstyapı çalışmaları yapılmıştır. Bu zihniyet sebebiyle şehir merkezimiz ve mahallelerimiz en hafif yağışlarda bile göl halini almakta insanlarımız bu plansız gelişme yüzünden yollarda ve kaldırımlarda yürüyemez hale gelmektedir. Altyapı şehirleşmenin can damarıdır. Bir yerin yatırımı planlanırken her şeyden önce altyapısının o yörenin ihtiyaçlarına yetecek şekilde planlanması, ileride oluşacak üstyapılardaki bozulmaların önüne geçecek hem işgücü hem maliyet ve hem de insanların yaşam kalitesi bakımından çok büyük avantajlar sağlayacaktır.
Bu yönden Aksaray’ımız geri kalmıştır. Yaşadığımız sürece defalarca kazılan ve yeniden yapılan yerler üzerinde gezmek mecburiyetinde kaldık. Hatta halk arasında bazı idareler zamanında kişilere özel işlerin çıkarıldığı da kulaktan kulağa gezdi. Lüzumsuz ve kısa zaman sonra tekrar değiştirilen yatırımlar. Bu yatırımlar tamamen halkımızın cebinden çıkan ekonomik yönden insanlarımızı yıpratan ve yaşam kalitesini bozan yatırımlar.

Biz insanımızla sosyal ilişkisi iyi olan kişileriz. Boş vakitlerimizde özellikle onların dertlerini dinlemek ve sorunlarını dile getirmek için halkın içindeyiz. Aksaray halkımız artık böyle yüzeysel ve defalarca bozulup yeniden yapılan çalışmalar istemiyor. Sorunları kökünden çözecek, kalıcı, ileride oluşacak sorunların şimdiden planlandığı, halka hizmet edecek yatırımlar istiyor.

Türk insanı maneviyatına düşkün, çocuklarını her zaman ön planda tutan bir yapıya sahiptir. Attığı her adımda nesillerin, çocuklarımızın gelecekte daha rahat ve yaşam kalitesi daha iyi bir ortamda yaşamaları için ne yapabilirim düşüncesine sahiptirler. Bunu ben düşündüğüm gibi herkesinde düşündüğüne canı gönülden inanıyor hatta biliyorum. Bunun içindir ki yöneticilerin, idare edenlerin kesinlikle geleceğe, yani çocuklarımızın daha rahat ortamda yaşatılacağı bir ülkeye hizmet etmeye çalışması gerekmektedir. Yatırımlarını buna göre yapması Yöneticilik ve İdareciliklerinin devamı için hayati önem taşımaktadır.

Gelecek ve Aksaray hepimizin. Bizler makam ve mevki sahipleri insanlarız ama hiçbir makam ve mevki insanlara kalıcı değildir. Bir gün gelir el değiştirir. Bu koltuklardan ayrılırken gönül mukayesende bunu da ben yaptım hem de halkım için yaptım rahatım ve huzurluyum dememiz gereklidir.  Bizler elele ve gönül gönüle verdiğimiz zaman üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir sorun yoktur. Yeter ki bir olalım. 

Daha yaşanır ve insanların birbirini sevdiği yolların göl, kaldırımların çamur olmadığı bir Aksaray için hepinizi saygı ile selamlıyorum.

Zekeriya GENÇ - haber@gazetetercih.com
HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.