Gökten ÖZTÜRK

Gökten ÖZTÜRK

ALLAH MEKANINI CENNET ETSİN


 


 


 


  Seni önceleri hiç sevmezdim medya seni gerçeklerini tanıtmamış maneviyatını göstermemiş.Fakat 1993 yılından sonra sen vefat ettikten sonra hayatını okudum ve seni çok sevdim Sayın Turgut ÖZAL.Hatta 1989 yılında 15 Haziran da Aksaray'a geleceğini duyduğum zaman öfkem nefretim dışarıya yansımasın diye o hafta tatile gittim.


    Çünkü o zaman DYP Aksaray Milletvekili Sayın Mahmut Öztürk'le çok samimiydik muhalefet kanatta olduğumuz için seni Aksaray'da dahi görmek istemedim.Seni öldükten sonra daha iyi anladım manevi zenginliğini mürşidi Mehmet Zahid Kotku Hazretlerine bağlılığını Nakşibendi Tarikatına sevgisini öğrendim.


   Çankaya Camii imamı anlatmıştı Televizyonda "Sabah namazını kılacağız herkes sünneti kıldı farza duracağız bir kişi kamet getiriyor ben kimin kamet getirdiğini kalabalıktan görmedim namaz bitti baktım kameti Cumhurbaşkanımız Turgut Özal getirmiş sevindim bir reisi cumhur benliğini kibrini ayaklar altına atmış normal bir vatandaş"


     Bugün Turgut Özal konusu nerden geçti diyen soran olabilir sabah internette karşılaştığım haber üzerine konu Turgut  Özal oldu


 Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Bugün TV'de Temsilciler Meclisi programında Özal'ın cenazesi ile ilgili açıklamalarda bulundu.


 


Sadullah Ergin, Özal'ın ölüm yılında çok önemli olayların yaşandığına suikastlerin olduğuna dikkat çekerek, Özal ailesinin iddialarının olduğunu belirterek " Bugüne kadar böyle bir olay için otopsi yapılmamış olması akıl tutulması gibi bir şey. 6 ay sonra olay zaman aşımına uğruyor. Devlet Denetleme Kurulu'nun raporu ve savcılığın talebi üzerine Fethi Kabir yapılmış kabir açılmıştır. Mezarda ne bulacaksınız diyorlardı. Ancak şunu belirteyim ki adli tıpçılar çok önemli veriler elde etti." dedi.


 


"Adli Tıpçılar acaba saç teli veya kemik örneklerinden DNA neticesi elde edebilir miyiz diye düşünürken düşüncelerin çok ötesinde materyallere ulaştılar." diyen bakan Ergin "Herhangi bir zehirlenme veya doğal olmayacak ölümle ilgili iddialara şu an mezardan çıkan materyal cevap verecek şekilde. Kabirden Adli Tıp uzmanlarını da şaşırtacak şekilde veriler elde edildi." dedi.


 


Ergin " 19-2
yıl sonra bir kabri açtığınızda bulunacak materyaller ile Rahmetli Özal'ın mezarından çıkan materyaller çok farklı. Özal'ın naaşının büyük bir kısmı hiç bozulmamış." dedi.


  İnternette yaptığım bazı araştırmlalarda şunu söylüyor " Allah bazı -veli veya şehit- kullarını da çürümekten koruyabilir. Allah rızası için mücâdele eden, O'nun adını yüceltmek için çaba sarfeden, cihâd içinde bulunuş ve bu yolda canını veren de, şehid olmuş olur.


Şehid olan insanların kul hakkı dışındaki bütün günahları affedilir. Şehid olmak, herkese nasib olmayan büyük bir şereftir ve mü'minler için mükemmel bir nimettir. Güzel bir şekilde yaşamak, ondan sonra Allah yolunda O'nun rızası için şehid olmak, her mü'minin hayal ettiği bir mutluluktur. İmân sahibi olan insanın böyle bir şuur ve düşünce ile yaşaması, Hz. Muhammed (s.a.s) tarafından ne kadar güzel bir şekilde övülmüştür!..: "Şehid olmayı Yüce Allah'tan samimi olarak dileyen kimseyi, Allah, rahat yatağında vefat etse bile, şehidlerin derecesine eriştirir" (Müslim, İmâre, 156, 157; Ebû Davud, İstigfâr, 26; Neseî, Cihâd, 36; ibn Mâce, Cihâd, 15).


   Turgut Özal da Allah Rahmet eylsein bizim gözümüzde şehiddir en iyisini ve güzelini Yüce Mevlam bilir.Bizlerinde şehid olma dileğiyle dost ve esen kalın


 


  Vesselam

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.