Alirıza AlaboyunK bakanlığa doğru

Ak Parti’de adaylar açıklandı, açıklanır açıklanmaz belli bir gurup tarafından algı operasyonuna başlandı. Adayın kim olduğuna değil, ülkenin geleceğine bakmak zorundayız. Yok efendim neden madem birinci sıraya koyacaktın o zaman büyük şehirlerinden birine koyaydın algısı bir karşı gurup tarafından üretilen algıdır. Belki bunu yapanlar haklı olabilirler ama şahıslara değil ülkenin konjonktürüne bakmak lazım.

Hadi şahıslara kızdık bir eksik Milletvekili çıkardık. Elimize ne geçecek, karşı olduğuunuz isim zaten öyle veya böyle seçilecek. Ama Sayın Cumhurbaşkanın elini zayıflatarak yetkisiz ve etkisiz lider seçtik kimin ne kazancı ve çıkarı olacak?

Bakın Reise veririm ama Milletvekilliğini vermem sözü belli bir gurubun algısıdır. Amaçları Reisi yetkisiz ve etkisiz duruma getirmek. Netice olarakda ülkemiz üzerinde oynana oyunları bu şekilde hayata geçirmek istiyorlar.

Bunların asıl amacı aslında Milletvekili sayısını azaltmak için yapılan algı operasyonu altında amaçları bu oyunla Reisi ber taraf etmektir. Sakın ha bu oyuna gelmememiz lazım. Bu sinsice Reise oynana bir gizli oyundur.

Geçmişte el altından Irak’da Saddam Hüseyin karşıtları Saddama diktatör diyerek onu ülkede zayıflattılar. Sonunda Saddamı yıktılar ve ülke perişan oldu. Şimdi ne diyorlar, “ elim kırılaydı da Saddamı devirmeyeydik. Ülkemizin başında dursaydı” diyorlar.

Erdoğan’ı yıkalım ama yerine kimi getirelim? Erdoğan’ı yıktığımızda iş işten geçmiş olacaktır. Sonradan yapılan ahlar vahlar işe yaramayacak. Bu düşünce gizli güçlerin ülkemiz üzerinde oynanan hain planlardır.

Aksaray’da bir vekile kızarak, “ ben oy vermem Reise vereceğim ama Milletvekilliğini vermeyeceğim” düşüncesi yanlış bir düşünce. Bakın bu düşünceden vazgeçersek Aksaray’ı güzel günler bekliyor. Seçim sonrası bir Bakanımızın olması çok yüksek.

Ankara kaynaklı dün aldığım bir bilgiye göre seçim sonrası eski Enerji Bakanımız Sayın Ali Rıza Alaboyun’un Enerji Bakanı olması çok yüksek görünmektedir. Alaboyun’un Bakan olması ilimiz için büyük kazanç olacaktır. Ama Bakanlık için elimiz güçlenecek sonucu ilimizde göstermemiz gerekmektedir.

Başkanlık sisteminde atanacak Bakanlar artık Milletvekilleri içinden olmayacak. Bakanlıklar dışarıdan atanacak. Enerji Bakanı Berat Albayrak’ın Milletvekili listesine konması artık Bakan olamayacağının bir gerçeği. Yine eski Enerji Bakanı Taner Yıldız da Milletvekili listesinde olduğuna göre onunda Bakan olma ihtimali yoktur.

Burada deneyimli kişi Milletvekili adayı olmayan hemşehrimiz Ali Rıza Alaboyun kalıyor. Büyük bir ihtimal Ali Rıza Beyin Bakan olması kulislerde konuşulmaktadır. Dolayısı ile ilimizde seçimlerde yüksek oy oranı onun Bakan olmasını daha da yükseltecektir.

Zaten Enerji konusunda deneyimli olan eski Bakanımız Alaboyun, Bakan ve Bakan yardımcılıklarında bulunması onun şansını ön sıralara getirmektedir. Zaten Ankara kulisleri de kimlerin Bakan olacağını konuşuyor. Konuşulanların en önünde Alaboyun gelmektedir.

Milletvekillerimizin dışında birde Bakanımızın olması herhalde fena olmaz. Hatta bu konuda işi dahada dillendirerek ona destek vermeliyiz. Desteğin en büyüğü alınacak seçim sonuçları olması lazım.

Sayın Alaboyun’a sorduğumda, “ Sayın Cumhurbaşkanımız neyi emrederse emrinde oluruz. Partimizin her safhasında çalışıp katkı sağlamaya hazırız. Biz görev adamıyız, makam mevki hırsımız yoktur” dedi.

Öyleyse yeni bir Bakanımızın olmasına hazır olalım. İnşallah konuşulanlar gerçek olur ve bir Bakanımız olur. Bende bu güzel duyumu kamuoyu ile paylaşmak istedim.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.